Aslı Zen Kimdir

Aslı Zen kimdir, aslen nereli, annesini bulmak için evden kaçış hikayesinin detayları ile Aslı Zen'in evlilikleri kızı Mayra'nın hastalığının detayları Aslı Zen biyografisinde.

Aslı Zen
-A A+

Aslı Zen kimdir? Tam adı Aslı Zen Yentur olan ünlü şarkıcı Aslı Zen'in hayatı acılı bir film senaryosu gibi. Küçük yaşta annesini bulmak için evden kaçan Aslı Zen, 13 yaşında annesini bulmayı başardı. Hayatı gece kulüplerinde şarkı söyleyerek başlayan Aslı Zen kimdir, aslen nereli, kaç yaşında sorularına sizler için yanıt bulduk. Aslı Zen biyografisinde ayrıca Aslı Zen'in eşi Bilal Yıldız'la evliliği ve Aslı Zen'in kızı Mayra'nın disleksi hastalığının detayları da var. Aslı Zen'in popüler olmasına yardımcı olan İşte Benim Stilim yarışmasındaki günlerinin de detayları Aslı Zen kimdir sayfamızda. 

1977 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Aslı Zen 17 yaşında iken annesini bulmak ve şarkıcı olmak için evden kaçmıştır. Oldukça zor bir çocukluk ve ilk gençlik dönemi yaşayan güzel yarışmacı; Rumelihisarı’nda bir barda müzik yaparak kariyerine başladı.

Eylül Bar’ın sahibi olan Ayten Hanım; Aslı Zen’i manevi evladı olarak kabul etmiş ve tanıştıkları günden beri bu şekilde devam etmiştir.
 
Arif Sağ ile ilk halk konserine yedi yaşında iken çıkan Aslı Zen; 14 tane dizi filmde de rol alarak oyunculuk kariyeri oluşturdu. Profesyonel müzik hayatına 23 yaşında iken başlayan Aslı Zen; 2008 yılında ilk albümü “Şerefe” ile dinleyicisine erişti.
 
2012 yılında ikinci stüdyo albümü Işık ile dinleyicisi ile buluşan Aslı Zen’in 2015 yılında çıkardığı Rüyalar isimli bir albümü daha vardır.

ASLI ZEN İŞTE BENİM STİLİM

Yarışmaya kendini tanıtımını yapmak amacıyla katıldığını belirten Aslı Zen, “Her kadın kadar modayla ilgiliyim. İçinde kendimi rahat hissedeceğim kıyafetleri tercih ederim. Tabii ki, güzellik için her acıya katlanmak gerektiğinin de bilincindeyim. Şık, feminen ve spor kıyafetleri birbirine uyumlu şekilde kombinlemeyi düşünüyorum. Eleştirilerim ise sert ve acımasız cinsten olacak" sözleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. 

Aslı Zen eşi Bilal yıldız

ASLI ZEN BİLAL YILDIZ EVLİLİĞİ

Aslı Zen 2017 yılında Bilal Yıldız ile evlendi. İzmir'de evlenen çift daha sonra da Alaçatı da düğün yapmışlardı. Mobilya ve tasarım sektöründe çalışan Bilal Yıldız'la Aslı Zen balayı için Antalya'ya gitmişlerdi. Mayra adından bir kızı olan Aslı Zen, ikinci kez hamile kalmış ancak düşük yapmıştı. Aslı Zen'in 2 yıl süren evliliği eşi Bilal Yıldız'ın evi terk etmesiyle sona erdi. Eşini hiç tanımadığını söyleyen Aslı Zen, "2 yıllık eşim 'hiç eğlenceli değilsin' diyerek beni terk etti" demişti.

Aslı Zen ve kızı Mayra

ASLI ZEN'İN KIZININ HASTALIĞI NE?

Aslı Zen'in Mayra adında bir kızı var.  Disleksi hastası olan Mayra ile ilgili ünlü şarkıcı şunları söylemişti:

"Kızımın rahatsızlığını 1'inci sınıfa başladığında İngilizce öğretmeni fark etti. Kızım baskı altında hissettiği için acısını bizden çıkartıyor. Disleksi rahatsızlığından dolayı sürekli okul değiştiriyoruz, rehabilitasyon merkezine gidiyoruz. Okuyamıyor, yazamıyor. Gözü de ters mercek görüyor, yani bizim aynada gördüğümüz gibi görüyor. Her şeyi tersten yazmayı çalışıyor. Matematikte çok iyi, resimleri de üç boyutlu çiziyor. 1. sınıfa giderken İngilizce öğretmeni fark etti. Anaokulu zamanından beri her şeyi tersten tutar, tersten yazardı. Düz yazamıyor, bakamıyor inşallah atlatırız. Böyle çocuklar baskı altında olup kendini geride tutuyor bunun da acısını bizden çıkartıyor. Ağlama krizleri oluyor. Eşim bakıyor şu an o olmasaydı bakıcılar falan bakamıyor."

Aslı Zen'in eski haliASLI ZEN'İN ESKİ HALİ

Ünlü şarkıcı Aslı Zen'in eski hali de merak edilenler arasında. Zira bir dönem oldukça kilolu olan Aslı Zen, geçirdiği operasyonlar sonrası 30 kilo vermeyi başardı.