Ayris Alptekin Kimdir

Ayris Alptekin kimdir aslen ne iş yapar kaç yaşında sorularının yanıtları ile Ayris Alptekin'in annesi Nilgün Altınyayla ve babası Yaşar Alptekin kimdir yanıtları elmaelma.com'da.

Ayris Alptekin
-A A+

Ayris Alptekin kimdir? Yeni nesil oyuncular arasında gösterilen ödüllü bir isim Ayris Alptekin. Sanat filmlerinin aranan yüzleri arasında yer alan Ayris Alptekin ünlü bir anne ve babanın çocuğu. Ayris Alptekin'in babası Yeşilçam'ın ünlü jönlerinden Yaşar Alptekin. Ayris Alptekin'in annesi ise Nilgün Altınyayla. elmaelma.com'un Ayris Alptekin kimdir sayfasında Ayris Alptekin aslen neleri, kaç yaşında, dizileri ve filmleri gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

Ayris Alptekin 1993 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Tekirdağ Şarköylü olan Ayris Alptekin'in babası manken ve eski oyuncu Yaşar Alptekin'dir. Annesinin adı Nilgün Altınyayla'dır. Anne ve babası 1995 yılında boşandıktan sonra babası ve babaannesi yanında büyümüştür. Güzel sanatlar lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Yazarlığı Bölümü'nde okumaya devam etmektedir.

AYRİS ALPTEKİN MAVİ DALGA FİLMİ

2003 yılından beri Galata Kuledibi'ndeki Büyük Hendek Caddesi'nde faaliyet göstern "Galataperform"da kolektif metinler yazıp sergilemektedir. Ayris Alptekin, 2013 yılında yönetmenliğini Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın yaptığı "Mavi Dalga" adlı sinema filminde Onur Saylak, Barış Hacıhan, Hazal Kaya ile birlikte oynadı. Bu film 50. Antalya Film Şenliğinde En iyi senaryo ve En iyi kurgu ödülünü aldı.

Ayris Alptekin ve annesi Nilgün Altınyayla

AYRİS ALPTEKİN ÖDÜLLERİ

Ayris Alptekin de 25.Ankara Uluslararası Film Festivalinde Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

2013 - 25. Ankara Uluslararası Film Festivali - Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülü - Mavi Dalga

Filmleri ve Dizileri :
2012 - Jin (sinema filmi )
2013 - Mavi Dalga (sinema filmi )
2014 - Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim Yanımda (oyuncu ve yönetmen) (belgesel)

AYRİS ALPTEKİN ANNE VE BABASINI 21 YIL SONRA BİRARAYA GETİRDİ

Türkiye Ayris Alptekin ismini babası Yaşar Alptekin ile annesi Nilgün Altınyayla'yı 21 yıl sonra yeniden bir araya getirmesi sonucu tanıdı. Ayris Alptekin babası Yaşar Alptekin'e "Ben anneme gidiyorum, seni özlüyorum. Sana geliyorum annemi özlüyorum. Hep bir tarafım yarım" deyince Yaşar Alptekin eski eşine yeniden evlenme teklif etti. Ekim 2018'de eski eşi Nilgün Altınyayla ile yeniden evleneceklerini bir televizyon programında açıklamıştı.