Cilt bakım için doğal güzellik yöntemleri cilt lekelerinizle vedalaşın!

Güzel ve bakımlı bir cilt için pahalı ürünler almak yerine doğal yöntemlerle güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte cilt bakımında doğal güzellik yöntemleri!

Cilt bakım için doğal güzellik yöntemleri cilt lekelerinizle vedalaşın!

Cildin bakımlı ve pürüssüz olması sadece pahalı ürünlerle elde edilecek bir sonuç değildir. Evde cildinize uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle güzelliğinize güzellik katabilir hem de cildin bakımlı görünmesi için gereksiz paralar harcamanıza gerek kalmayacak. Cildinize bebeksi görünümü sağlayacak doğal güzellik reçetelerini elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

LEKELERİN AZALMASINA YARDIMCI BAKIM

1 çorba kaşığı yoğurt suyu, 2 çorba kaşığı yulaf ya da arpa ezmesini 4-5 damla kadar limon suyuyla karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı cildinizde lekeli olan bölgeye uygulayın ve yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra su ile durulayın.

BALLI DOĞAL NEMLENDİRME MASKESİ

1 çorba kaşığı bal, 1 yumurta, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 3-4 damla kadar limon suyunu krem kıvamını alana kadar karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayıp yaklaşık 15-20 dakika kadar beklettikten sonra su ile yüzünüzü durulayın!

BOL BOL SU İÇİN!

Cildi sadece dışarıdan besleyerek sağlıklı bir görünüm elde edemezsiniz. Aynı zamanda ciilt bakımlarını düzenli bir şekilde uygularken cildinizi içerden beslemeyi de unutmayın! Gün içerisinde bol bol su içmeye özen gösterin! Su cildin parlaması ve sağlıklı görünmesinde oldukça etkilidir. Asitli içecekler tüketimini olabildiğince azaltın.

CİLDİNİZİ NEMLENDİRMEYİ ES GEÇMEYİN!

Özellikle kış aylarında cildin ekstra kuruluğuna karşılık doğal nemlendiricilerle cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Ciltte oluşabilecek herhangi bir çatlağa karşılık zeytinyağı, badem yağı yardımı ile cildinize masaj yaparak her gece yatmadan önce uyuglayarak nemlendirin.

Yorumlar