Doğru parfüm nasıl seçilir mutlaka teninize sıkarak deneyin!

Doğru parfüm nasıl seçilir? Doğru parfüm seçmenin püf noktaları neler? İşte parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar!

Doğru parfüm nasıl seçilir mutlaka teninize sıkarak deneyin!

Her kadının dikkat ettiği konuların başında yer alan şeylerden biri de güzel kokmaktır. Teninize uygun parfümü seçerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunduğunu biliyor muydunuz? Elmaelma.com olarak sizlere doğru parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları hazırladık. İşte parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar!

PARFÜM DENERKEN GÖZLERİNİZLE DE ODAKLANIN 

İlk duyduğunuzda kulağa biraz tuhaf gelse de parfüm denerken gözlerle odaklanmak daha iyi koku almanıza yardımcı olacaktır. 

 TEK PARFÜMLE YETİNMEYİN 

Uzun süre aynı parfümü kullanmak bir zaman sonra alışkanlık haline gelir.Bu da zaman içerisinde kokuyu duyumsamamanıza neden olur. Bu da kullandığınız parfüme karşı isteksizliğin oluşmasına neden olur. Bundan dolayı parfüm alırken mutlaka birkaç parfüm almayı deneyin. 

PARFÜMÜ ÇOK FAZLA SIKMAYIN 

Parfümü fazla uygulamak burnun kokuya alışmasına ve duyarlılığı azaltarak doğru parfümü seçmeyi engeller. 

PARFÜMÜ SIKTIKTAN SONRA BİR SÜRE BEKLEMEYE ÖZEN GÖSTERİN 

Parfümü sıktıktan sonra bir süre bekleyin. Kokunun teninize yerleşmesi zaman almaktadır. Bu nedenle kokunun teninize uygun olup olmadığını anlamak için bir süre beklemeye özen gösterin. 

PARFÜM ALACAĞINIZ GÜN BAŞKA PARFÜM KULLANMAYIN 

Doğru parfüm seçmenin püf nktalarından biri de parfüm almaya giderken teninize parfüm sıkmaya özen göstermek olacaktır. Tende iki kokunun birbirine karışması, seçtiğiniz parfümün kokusunu almanıza engel olur. 

 

Yorumlar