40'lı yaşlarda cildinize nasıl bakmalısınız mutlaka güneşten korunun!

40'lı yaşlarda cildinize nasıl bakmalısınız? 40 yaş sonrası cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler neler? Pürüzsüz ve canlı bir cildin sırrı işte burada!

40'lı yaşlarda cildinize nasıl bakmalısınız mutlaka güneşten korunun!

Cilt bakımı hayatımızın her alanında çok büyük önem taşımaktadır. Gençken kıymetini pek fazla bilemediğimiz cildimiz 40'lı yaşlardan sonra daha çok emek isteyen bir hale gelebilmektedir. İlerleyen yaşlarla birlikte artan kırışıklıklar ya da ciltte meydana gelen bazı sorunlar, kendimizi kötü hissetmemize neden olabiliyor. Her yaşın kendine özel cilt problemleri bulunmaktadır. Gençken sivilceleri dert ederken yaşlılıkta kırışıklıklarımızı dert ediyoruz. Nasıl ki sorunlar değişiyorsa, çözüm önerileri de değişmektedir. Her yaşın kendine özel çözümleri bulunmaktadır. Peki 40'lı yaşlarda cildime nasıl bakmalıyım? 40 yaş sonrası cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler neler? diyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. İşte 40'lı yaşlarda cilt bakımında dikkat edilmesi gereken püf noktalar! 

BOL BOL SU İÇİN 

Su içmek hayatın her alanında gereklidir. Bol su içmek cildinizin daha canlı ve dinç görünmesini sağlayacaktır. Vücutta bulunan toksinlerin atılmasını sağlayan su uzmanlarında dediği gibi günde en az 2,5 litre içilmesi gereken en önemli içecektir. 

MAKYAJ YAPMAYI BİR SÜRE BIRAKIN 

Makyaj yapmaya bir süre ara verseniz iyi olur. Kadınların en çok yaptığı hatalardan biri de kırışıklıklarını makyajla kapatmaya çalışmasıdır. Fakat yapılan bu hata ince çizgilerinde daha da artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle daha az makyaj yapmanız sizin yararınıza olacaktır. 

NEMLENDİRİCİ KULLANMAKTAN ASLA VAZGEÇİMEYİN 

Cildin nemli olması sağlıklı görünmesi açısından çok önemlidir. Eğer nemini kaybetmiş bir cilde sahipseniz bu ince çizgilerinizin hızlı bir şekilde artmasına neden olacaktır. Bu nedenle mutlaka nemlendirici kullanmaya özen göstermelisiniz.

 GÜNEŞTEN KENDİNİZİ KORUYUN 

Sağlığımız için çok büyük bir öneme sahip olan güneşin fazlasının zarar olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bu yüzden güneşe çıkarken mutlaka koruma faktörlü kremler kullanmalısınız. Üstelik güneş kremlerini sadece yazın değil kışın bile kullanmalısınız. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak cildin yaşlanmasına neden olmaktadır. 

SİGARA VE ALKOLDEN UZAK DURUN! 

Yukarıda saydığımız tüm bu kurallara uymanız dışında dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de  yaşam tarzınızdır. Sigara ve alkol tüketiminden uzak durun. Bu hayatınızda vereceğiniz en doğru karar olacaktır. Sigara cildin elastikiyetinin kaybedilmesine neden olmaktadır. Bu da çok çabuk kırışmasına neden olacaktır. Bu nedenle cildinizin çabuk kırışmasını istemiyorsanız sigarada kesinlikle uzak durun. Bunun yanı sıra her sabah cildinize kısa cilt masajı yapın, bol bol meyve ve sebze tüketin, düzenli olarak hareket edin. Düzenli uyuyun ve en önemlisi C ve E vitaminleri, magnezyum, potasyum, çinko takviyeleri almayı unutmayın.

Yorumlar