Hyalüronik asit cilde faydaları kırışıklıkları yok ediyor!

Hyalüronik asit nedir? Cilde faydaları neler? Son yıllarda gittikçe popülerlik kazanan hyalüronik asit hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Hyalüronik asit cilde faydaları kırışıklıkları yok ediyor!

Son zamanlarda cilt bakımlarının içerisinde adını sıklıkla duyduğumuz uygulamalardan bir tanesi de hiç şüphesiz hyalüronik asit uygulamasıdır.  Yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi, kırışıklık görünümünün azaltılması, ciltteki sarkmaların önlenmesinde büyük rol oynayan Hyalüronik asit uygulaması hakkında tüm merak edilenleri sizler için hazırladık. Cilt uzmanlarının cilt bakımında olmazsa olmaz olarak tanımladığı hyalüronk asit nedir? Cilde faydaları nelerdir? Gelin bu soruların yanıtlarına beraber bakalım. 

CİLT BAKIMININ OLMAZSA OLMAZI: HYALÜRONİK ASİT 

Hyalüronik asit insan vücudunda yaklaşık olarak 15 gram bulunmaktadır. İlerleyen yaşlarda vücutta bulunan bu madde azalmaya başlamakta ve bu da cildin kurumasına neden olamaktadır. Kuruyan cilt bir süre sonra kırışmaya başlar ve cilt yüzeyinde net bir şekilde görünür bir hal alır. Bu nedenle cildinizde böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız cildinize dışarıdan nem takviyesi yapmanız gerekiyor. İşte tam da bu noktada imdadımıza hyalüronik asit yetişiyor. Hyalüronik asit sayesinde cildinizdeki sorunları kısa sürede içerisinde ortadan kaldırmanız mümkün. 

 EKLEMLERİ VE SİNİRLERİ YUMUŞATMAKTADIR 

İnsan vücudu için önemli olan maddelerden biri de hyalüronik asittir. Bu madde eklemleri ve sinirleri yumuşatmaktadır. Bu da cildin ve saçaların dengesini bozmadan nemlenmesini sağlamaktadır. 

CİLT KIRIŞMASINI ENGELLEMEKTEDİR 

Hyalüronik asitin içerisinde yüksek oranda su tutma yeteneği bulunmaktadır. Cilde uygulandığı zaman bu özelliği sayesinde cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cildin kaybettiği elastikiyetii geri kazanmasını sağlayarak cilt kırışıklıklarının da önüne geçmektedir. Aynı zamanda ciltte meydana gelen sivilce ve akne gibi problemlerinde ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. 

EVDE NASIL UYGULANIR? 

Uzmanlar hyalüronik asidin genellikle mevsim geçişlerinde kullanılmasını öneriyor. Özellikle bahar aylarında yılda 2 kez kür şeklinde uygulanması yerinde bir karar olacaktır. 25 yaş üstü kişilerin cildine yapacağı bu uygulama sayesinde cilt verimli bir görünüm elde edecektir. Evde uygulanması ise oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey sabah akşam pamuk yardımıyla yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak uygulamak olacaktır. 

 

Yorumlar