Kuru fasulyenin cilde faydaları pürüzsüz bir görünüm için...

Kuru fasulyenin cilde faydaları neler? Kuru fasulye maskesi nasıl yapılır? Yemeğini severek yediğiniz kuru fasulyenin cilde faydalarına inanamayacaksınız!

Kuru fasulyenin cilde faydaları pürüzsüz bir görünüm için...

Yemeğini ayıla bayıla yediğimiz kuru fasülyenin cilde ne kadar faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Vitamin ve mineral bakımından oldukça faydalı olan kuru fasülye uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre pek çok cilt problemini de ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Cilde inanılmaz faydası olan bakliyat türlerinden biri olan kuru fasülyenin faydaları neler? Kuru fasülye maskesi nasıl yapılır? Uzmanların, kusursuz bir cilde sahip olmanın sırrı olarak açıkladığı kuru fasülyenin faydalarını sizler için hazırladık. 

CİLT TONUNU EŞİTLİYOR 

Yemeğini severek tükettiğimiz kuru fasulyenini cilde olan faydaları inanılmaz boyutta. Cildin renk tonunu eşitleyerek parlak bir hale gelmesini sağlıyor. Kuru fasulye cildinde sivilce problemi yaşayan kişilerinde bu problemini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra akne tedavisi de yaparak cildin kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. 

KURU FASÜLYE MASKESİ CİLDİNİZİN NEM İHTİYACINI GİDERMEKTEDİR 

Kuru fasulye cilt bakımınızı yapmanız için gerekli olan tüm vitamineri içerisinde barındıran bir besindir. Kuru fasülye maskesiyle hem cildinizi nemlendirecek hem de cildinizdeki pul pul dökülmeleri önleyebileceksiniz. 

HAFTADA 2 KEZ DÜZENLİ UYGULAMANIZ YETERLİ OLACAK! 

Suna Dumankaya güzellik uzmanının da önerdiği kuru fasulye maskesi, haftada 2 kez düzenli olarak uygulandığında cildi gençleştirerek adeta kusursuz bir görünüme kavuşturduğunu açıkladı.

 PEKİ KURU FASULYE MASKESİ NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

1 kase haşlanmış kuru fasulye, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı

YAPILIŞI

Cam kasenin içerisinde kuru fasulyeleri ezin daha sonra kalan malzemeleri de ilave ederek güzelce karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımı cildinize uygulayıp yarım saat beklettikten sonra ovalayarak cildinizden çıkartın. Bu uygulamadan sonra cildinize kendi nemlendiricinizi sürerek cildinizi nemlendirin. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde kısa süre içerisinde farkı göreceksiniz. 

Yorumlar