Scrub ne işe yarar çeşitleri ve yararları neler Evde kendinizde yapabilirsiniz!

Scrub özellikleri ile peelinge olan benzerliği ile kafaları karıştırıyor. Peki aralarındaki fark ne? Scrub ne işe yarar evde nasıl yapılır? İşte püf noktaları!

Scrub ne işe yarar çeşitleri ve yararları neler Evde kendinizde yapabilirsiniz!

Son zamanların cilt rutinlerinde oldukça popüler olan scrub ve peeling arasındaki fark ne? Ölü derilerden kurtulmak için uygulanan scrubın peelingden farkı ne? Scrub ne işe yarar? Cildinizi şımartmak için cilt bakımlarının vazgeçilmezi haline gelen scrub çeşitlerini ve evde kendi scrubınızı yapmanın püf noktalarını elmaelma.com olarak bir araya getirdik! İşte scrub hakkında tüm bilmek istedikleriniz!

SCRUB PEELİNG ARASINDAKİ FARK NE?

Cildinizdeki ölü derilerden kurtulmak için oldukça etkili bir cilt bakımı olan scrub cildi pürüzsüz olmasına yardımcı oluyor. Cildin pürüzsüz görünmesinde oldukça etkili olan scrup cildinizi hem yumuşacık yapıyor hem de cildinizin nefes almasına fayda sağlıyor. Özellikleriyle peelinge kafa tutan scrub peelingin yerini almayı başardı bile!

Scrub banyo esnasında yapılan cilt bakım rutinidir. Vücutta çeşitli sorunlarından şikayetçi olanların vazgeçilmez cilt bakımı haline gelmekle beraber aslında bizi scrub ile tanıştıran popüler nokta Victoria Secret Melekleridir. Onların vazgeçilmez cilt bakım rutini olan scrub bedeni pürüzsüz ve yumuşacık bir hale getiriyor. 

SCRUB NE İŞE YARAR?

Özellikle cildinde selülit, kıl dönmesi, siyah nokta gibi sorunu olanlara çağre olan bu bakım son zamanların trendleri arasında görüyoruz. Pürüzsüz yumuşak bir cilde sahip olmaya yardımcı olmasının yanında cildin ihtiyacı olan nemi sağlıyor. 

SCRUB ÇEŞİTLERİ 3'E AYRILIYOR

Ayak Scrubları; Özellikle gün içerisinde sürekli olarak ayakta kalanların veya ayakta çalışanların vazgeçilmez bakımı olan ayak scrubı ayakları dinlendirme için oldukça etkili bir bakımdır. 

Yüz Scrubları; Cildinde siyah nokta sorunu olanların ve ciltteki ölü derileri temizlemek için kullanılmaktadır. Cilde inanılmaz bir yumuşaklık kazandırarak ciltteki ölü derilerden arındırır. Cilde parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Vücut için Scrublar; Ayva tüyler, kıl dönmesi, siyah nokta sorunlarına alternatif yöntem olan vücut scrubları vücuttaki ölü derilerden arındırarak vücuttaki siyah nokta gibi sıklıkla şikayet edilen cilt sorunlarını önlemeye yardımcı oluyor. 

EVDE SCRUB NASIL YAPILIR?

Malzemeler; 1 adet limon, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, kuru lavanta, 3/4 çay bardağı İngiliz tuzu, İsteğe göre lavanta yağı yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; Bir kasenin içerisine limon suyunu ilave ettikten sonra geri kalan tüm malzemeleri iyice karıştırın daha sonra elde ettiğiniz karışımı biraz dinlendirdikten sonra haftada 1 kere olmak üzere düzenli olarak cildinize uygulayarak aradaki farkı görebilirsiniz. 

Yorumlar