Yüze kese yapmanın faydaları kusursuz bir cildin sırrı burada!

Yüze kese yapmanın faydaları neler? Ciltteki ölü derileri temizlemek için kullanılan kesenin cilde olan faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız!

Yüze kese yapmanın faydaları kusursuz bir cildin sırrı burada!

Kese yüzyıllardır kullanılan bir temizlik aracıdır. Vücuttaki kirleri temizleyen kese sadece kir temizlemiyor aynı zamanda kan dolaşımını da arttırarak insana rahatlık veriyor. Uzmanlar yüze kese yapılmasının da çok faydalı olduğunu ve haftada 2 kere mutlaka uygulanması gerektiğini söylüyor. Birçok cilt problemlerini ortadan kaldıran kesenin ne gibi faydaları olduğunu merak ediyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. İşte cilde kese yapmanın faydaları! 

SİYAH NOKTA VE SİVİLCE OLUŞUMUNU ENGELLİYOR 

Uzmanlara göre cilde düzenli olarak kese yapmak siyah noktaların oluşumunu engellemektedir. Bunun yanı sıra sivilce ve akne gibi problemlerinde ortadan kalmasını sağlıyor. Sivilce ve akne gibi problemleri olanlar, dışarıdan güzellik uygulamalarına deli gibi para harcamanıza gerek kalmayacak bir yöntem olan kese uygulamasını mutlaka denemelisiniz. 

SELÜLİTLERİN GİDERİLMESİNE YARDIMCI OLUYOR 

Selülit giderici etkisi de bulunan kese uygulaması, gözeneklerin açılmasını sağlayarak vücudunuz rahat bir nefes alacaktır.

CİLDİNİZİN PARLAK VE KUSURSUZ  GÖRÜNMEK İSTİYORSANIZ... 

Cilde kese yapmak ölü derilerin canlı ve parlak görünmesine olanak sağlamaktadır. Bu da cildinizin kusursuz görünmesini sağlayacaktır. 

 KESE UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Cildinize uygun ipek keseler kullanmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda yüzünüze kese yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de bu işlemi çok bastırmadan yapmak olmalıdır. Haftada 1 ya da 2 kere uygulamanız yeterli olacaktır.  Banyonuzda dayanabileceğiniz sıcaklıkta suyu ayarlayıp güzelce sabunla yıkanın. Ardından durulayıp, sıcak suyun etkisiyle iyice yumuşayan cildinize kese uygulayın. Kese uygulaması yapıldıktan sonra yine sabun ile vücudunuzu temizleyip, durulayın.

Yorumlar