Zerdeçal kreminin faydaları kusursuz bir cilt için...

Zerdeçal kreminin faydaları neler? Evde zerdeçal kremi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Cildi pürüzsüzleştiren zerdeçal maskesine hayran kalacaksınız!

Zerdeçal kreminin faydaları kusursuz bir cilt için...

Zerdeçalın faydalarını duyan şaşırıp kalıyor. Cilt sağlığı için oldukça faydalı olan zerdeçal cilt için adeta mucizevi etki yaratıyor. İçerisinde antimikrobiyal ve antienflamatuar özellik bulunduran zerdeçal özellikle yüzde bulunan leke ve sivilce izlerini yok etmek için birebir. Peki cildin nemlenmesine ve parlamasına yardımcı olan bu mucizenin kremini evde yapmaya ne dersiniz? Oldukça kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu tarif cildinize çok iyi gelecek. İşte evde zerdeçal kremi yapmanın tarifi. 

ZERDEÇAL KREMİ TARİFİ 

MALZEMELER: 

4 yemek kaşığı shea yağı, 1 yemek kaşığı balmumu, Yarım yemek kaşığı zerdeçal tozu

HAZIRLANIŞI:

Tüm malzemeleri cam bir kaseye alın ve kaseyi de kaynar su dolu tencereye oturtun. Malzemeler benmari usulü erirken tahta bir kaşık yardımı ile karıştırın.Zerdeçal, shea yağı ve balmumu iyice eriyene ve birbirine karışana kadar bekledikten sonra kaseyi suyun içinden alın. Karışımı kapaklı bir kutuda muhafaza edin. Elde ettiğiniz bu kremi hem yüzünüze hem de vücudunuza uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrası cildinizin pürüzsüzleştiğini göreceksiniz. 

 

Yorumlar