Cinsellikte geri çekme yöntemi istenmeyen hamileliklere neden oluyor!

Cinsellikte bir çok çiftin hamile kalmamak için uyguladığı yönteme geri çekme yöntemi denir ancak hamile kalma riski oldukça yüksek!

Cinsellikte geri çekme yöntemi istenmeyen hamileliklere neden oluyor!

Çiftlerin cinsel yaşamlarında sıklıkla tercih ettiği kondom, doğum kontrol hapı gibi korunmadan cinsel ilişkiye girmesi ancak erkeğin boşalmasına yakın dışarı boşalmasıdır. Çiftler genellikle geri çekilme yönteminde ''Nasıl olsa içime boşalmadı hamile kalmam'' düşüncesi bir hayli yanlış olmakla beraber hamile kalma oranı bir hayli artmaktadır.

Cinsellikte Geri Çekme Yöntemi Nedir?

Çiftlerin cinsellik konusunda yanılgıya düşen konulardan biri de geri çekme yöntemidir. Geri çekme yöntemi aynı zamanda bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olan en kötü sonuçlardan biridir. 

''Ama İçine Boşalmadım ki'' Diyenler İçin...

Kadınların hamile kalması veya kalmaması için yumurta oluşum süreci önemlidir. Kadınlar için önemli olan şey cinsel birleşmenin hangi evreye denk geldiğidir. Eğer ki kadınların ovulasyon döneminde cinsel birleşme olursa hamilelik gerçekleşir.

Ovulasyon Dönemi Nasıl Olur?

Ovulasyon dönemi yüzeysel olarak kadının regl olduktan sonra 14. gün gibi bir zaman diliminden sonra başlar. Bu noktada regl zamanları sonrası cinsel birleşmenin ovulasyon dönemine gelmemesi oldukça önemlidir.

Yorumlar