Çocuklarda tırnak düşmesi neden olur sıkan ayakkabılar giydiriyorsanız...

Ev kazaları arasında sıklıkla görülen durumlardan biri de tırnak düşmesidir. Çocuklarda da yaygın olarak görülüyor. Peki çocuklarda tırnak düşmesi neden olur?

Çocuklarda tırnak düşmesi neden olur sıkan ayakkabılar giydiriyorsanız...

Günlük ev yaşantısında ev kazaları arasında sıklıkla görülen durumlardan biri de tırnak düşmesidir. Talihsiz ev kazaları arasında görülen bu durum yetişkinlerin başına gelebileceği gibi çocukların hatta bebeklerinde başına gelebiliyor. Ancak durum çocuklara ve bebeklere gelince ebeveynlerin bu durumun altında yatan nedenleri ''Çocuklarda tırnak düşmesi neden olur? Çocuklarda tırnak düşünce yerine gelir mi, tedavisi var mı? Bebeklerde tırnak düşmesi neden olur?'' gibi sorulara yanıt aradık! İşte ebeveynlerin merak ettiği o soruların yanıtı...

BEBEKLERDE TIRNAK DÜŞMESİ NEDEN OLUR?

Berbeklerin herhangi bir sert yere parmaklarını çarpamayacağı gibi genellikle vitamin eksikliğine bağlı olarak düşebiliyor. Bebeklerde görülen tırnak düşmesi doktor yardımı ile vitamin ilaçları ile iyileştirilebilmektedir.

ÇOCUKLARDA TIRNAK NEDEN DÜŞER?

El ve ayak tırnaklarını herhangi bir set bir zemine çarma sonucunda, ayak parmaklrı kapı altı veya kanepe arasına sıkıştırınca, el parmaklarını ise çekmece cam ve kapı kenarlarına sıkıştırma durumlarında tınak düşmesine neden olabilir.

TEDAVİSİ VAR MI?

Özellike sert bir zemine çarpma ve darbe sonucunda sıkça karşılaşma sonucunda tırnak düşmesine neden olmaktadır. Genellikle o an çıkan tırnak olduğu gibi eğerki tırnak düşmemişse arkasından gelen tırnak zamanla üstteki tırnağı düşürecektir. 

Oldukça acı veren bir durum olan tırnak kalkması durumu ile karşı karşıyaysanız acıyı dindirmek için ayak parmağını soğuk suda bekletebilirsiniz. Daha sonra ağrı kesici kremler sürerek tırnak uzayana kadar sargı bezi ile sarabilirsiniz.

 

Yorumlar