'Büyük göğüs modası' bitti!

Evet, silikon taktırmak artık çok kolay ama kim ister ki! Asıl seksilik doğal görünümde yatıyor, bu bilimsel bir gerçek. Nasıl mı?

'Büyük göğüs modası' bitti!

İç çamaşırı markası Lula Lu'nun sahibi Ellen Shing son dönemde desteksiz sütyen satışında büyük bir artış olduğunu ifade etti. Kadınların kendileriyle daha barışık olduğunu bilmek güzel değil mi? Hem de bilim bizim yanımızdayken!

Daha fazla zevk alırsınız

Viyana Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre büyük göğüsler, küçüklere göre daha hissiz oluyor. Seksolog Dr. Rachael Ross büyük göğüslerde daha fazla yağ dokusu olduğu için daha duyarsız hale geldiğini ifade ediyor.

Daha sağlıklı olursunuz

Küçük göğüsler sadece seks sırasında değil, sağlık için de yararlı. Oluşması muhtemel kitlelerin tespiti kolaylaşıyor ve tedavi süreçleri daha hızlı oluyor. Üstelik büyük göğüsler boyna baskı yaptığından baş ağrısına da sebep verebiliyor.

Daha genç ve daha uzun boylu görünürsünüz

Evet, büyük göğüs gören bir erkeğin dikkati hemen o yöne doğru çekilir. Ama Dr. Satoshi Kanazawa bunun 'sandığımız' sebeplerden olmadığını söylüyor: " Erkekler yaş tahmini yapabilmek için işaretler ararlar. Göğüsler önemli bir göstergedir. Küçük göğüslü bir kadının yaşını tahmin etmek zordur. "

Üstelik yer çekiminden daha az etkileneceğinden, küçük göğüslü bir kadın yaşlansa bile seksi görünümünü koruyacaktır.

Yorumlar