Kolombiya çağdaşları İstanbul'da

Santralistanbul, Kolombiya çağdaş sanatçılarını ağırlıyor. Bugün açılan ‘Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat’ adındaki sergi, 11 Ağustos’a kadar açık olacak.

Kolombiya çağdaşları İstanbul'da

Küratörlüğünü Kolombiya ve Latin Amerika’nın tanınmış sanat eleştirmeni Jaime Cameron’ın üstlendiği, Kolombiya Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen sergide fotoğraf, resim, heykel, enstalasyon ve video çalışmalarından oluşan 37 eser yer alıyor.

Ceron’a göre ziyaretçilerin ‘öteki’ni korkulacak bir unsur değil de bir zenginlik olarak görecekleri serginin amacı, sosyal ve sembolik sınırların genişliğini aktarmak. Üzerinde yaşanılan toprakların kişisel deneyim, duygu ve algıları nasıl belirleyeceğini göstermek de, sergide yer alan işlerde vurgulanan temalardan. Yeni nesil Kolombiyalı sanatçılarla Türk sanatseverleri ve sanatçıları buluşturacak sergide yer alan isimlerden bazıları Pablo Adarme, Adriana Bernal, Milena Bonilla, Adriana Duque, Gonzalo García, Miler Lagos, Víctor Muñoz, María Isabel Rueda ve Angélica Teuta. ‘Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat’, Santralistanbul Galeri 1’de görülebilir

Yorumlar