Kalıcı allık uygulaması nedir nasıl yapılır kaç seans acıtıyor mu?

Kalıcı allık nedir, nasıl yapılır, acıtıyor mu? Güzellikte teknolojinin gelişmesiyle estetikte çığır açan kalıcı makyaj uygulamasında allıkta yerini aldı!

Kalıcı allık uygulaması nedir nasıl yapılır kaç seans acıtıyor mu?

Kalıcı allık nedir? Nasıl yapılır? Kaç seans sürüyor? Acıtıyor mu? Biz kadınların asla vazgeçemeyeceği sektörlerden ve hayatımızın her daim bir parçası olmaya devam eden güzellik sektörü teknolojinin de gelişmesiyle beraber her zaman bir tık daha ileriye geçiyoruz. Son zamanlarda kalıcı ve doğal güzelliğe olan arzumuz ve isteğimiz ile bir çok ürün ve estetik uygulamalarına yönelmiş durumdayız. Bu noktada çeşitli uygulamalarla istediğimiz görünümü elde edebiliyoruz. Özellikle son zamanların trendleri arasında yer alan kalıcı allık uygulaması bir çok kadının dikkatini çekmiş durumda. Kalıcı ruj kalıcı kaş ile başlayan bu trende bir yenisi olan kalıcı allık da yerini almış durumda! Kalıcı allık hakkında merak edilenleri sizin için bir araya getirdik.

kalıcı allık nedir nasıl yapılır

NE KADAR SÜRÜYOR?

Kalıcı allık uygulamasındaki en önemli noktasının kişinin ten rengiyle uyum sağlayacak rengi yakalayabilmek olduğunu vurgulayan Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, “60 dakika süren uygulamanın kullanımı 3 ile 5 yıl arasında değişiyor. Yüzü solgun ve renksiz, elmacık kemiği belirsiz olan kişilere makyaj efekti ile yüz şekline istenilen görünümü verme imkânı sağlıyor. Böylelikle doğal, sağlıklı ve güzel bir görünüm elde etmek kaçınılmaz hale geliyor” ifadelerinde bulundu.

NASIL YAPILIR? ACITIYOR MU?

İşlem kalıcı makyajın yapılacağı yere anestezik kremin sürülmesiyle başlıyor. Uygulama yönteminde kaş ve eye-linerdan farklı bir yol izleniyor. Boya, çoklu iğneler eşliğinde derinin bazal tabakasına enjekte ediliyor. Buna mikro-pigmentasyon yöntemi deniyor. İşlemde kullanılan boyalar kimyasaldan uzak, son derece doğal ve organik pigmentlerden oluşuyor. İşlem yaptıracak kişinin öncesinde alkol ve kan sulandırıcı kullanmamış olması da büyük önem taşımaktadır.

Yorumlar