İstatikler belli oldu boşanmanın 3 nedeni ortaya çıktı! Anlaşamamayı hafife almayın!

Elbette hiç bir evlilik boşanmak için yola çıkılan bir karar değildir ancak çiftler zamanlar anlaşamayabiliyor işte boşanma nedeni olarak ortaya atılan 3 neden!

İstatikler belli oldu boşanmanın 3 nedeni ortaya çıktı! Anlaşamamayı hafife almayın!

Tek yastıkta bir ömrü paylaşmak, aşık olmak, sevmek elbette anlatılamaz şahane duygular ancak bazı evliliklerde yaşanan anlaşmazlıkların bağlı olduğu çeşitli nedenler yerini boşanmaya bırakabiliyor. Çiftler için dışarıdan bakıldığında her ne kadar üzücü gibi olsa da boşanmak da evlenmek kadar doğal bir şeydir. Bizde boşanmanın neden olduğu 3 sebebi yapılan araştırmalara göre elmaelma.com olarak bir araya getirdik! İşte boşanmanın en çok görüldüğü o 3 neden!

Yapılan araştırmalara göre araştırmaclar çiftler arasında %44'ünün boşanmayı kendilerinin başlattığı ve %40'nın ise partnerinin isteği ile boşanmış ve %16'lık bir oranında çiftlerin karşılıklı anlaşmalı olarak boşandığını ortaya çıkarımış. Yaş ortalamasının 45 üstü olan kişilerde yapılan bir ankette şaşırtıcı sonuçlar elde edilmiş. İşte boşanmanın en sık görüldüğü 3 neden!

Çiftler Arasında Sevgi ve Sıcaklığın Kaybolması!

Çiftler arasında boşanma nedenlerine bakıldığında en yaygın nedenlerinden biri de evlilikte sevgi ve sıcaklığın zamanla yok olması olarak karşımıza çıkıyor. Sevgisini ve ilişkideli sıcaklığın kaybolmasıyla boşanma nedenleri arasında sıklıkla karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalara bakıldığında çiftlerin ''Onun için hiçbir şey hissetmiyorum'' gibi cümleler kuruldu.

İletişim Kuramama Sorunu

Boşanma nedenleri arasında yaygın olarak gördüğümüz bir diğer nedende çiftler arasındaki iletişim problemleridir. Hepimiz biliyoruz ki iletişim hayatımızın her alanında oldukça önemlidir. Özellikle aynı evi paylaşan evli çiftlerin ortak paydayı yakalaması oldukça önemlidir. Yapılan çalışmalar sonucunda katılımcıların %44'ü boşanma nedenleri arasında iletişim problemleri yer alıyor.

Saygının ve Güvenin Bitmesi

Her ne kadar saygı ve güven her konuda önemli bir etken olsada evlilikte çiftler arasındaki bağı oluşturan en önemli noktayı oluşturmaktadır. Katılımcıların çoğu 'güveni geri kazanmama' veya 'onarılamayacak güven ihlalinin' evliliklerini bitirme nedeni olduğunu belirtti.

Yorumlar