Diş macununun faydaları kararan gümüşleri bile parlatıyor!

Diş macunun faydaları nelerdir? Diş macununun sadece dişlere değil birçok şeye faydalı olduğunu biliyor muydunuz? İşte diş macunun bilinmeyen faydaları!

Diş macununun faydaları kararan gümüşleri bile parlatıyor!

Diş macunu sadece dişler için yararlı olmayıp aynı zamanda birçok farklı şeye de faydası bulunmaktadır. Kararan gümüşlerin parlatılmasına yardımcı olmasından tutun da soğan ve sarımsak kokularının elden çıkarılmasına kadar pek çok konuda fayda sağlayan diş macununun bilinmeyen faydalarını sizler için araştırdık. Bu faydaları duyunca çok şaşıracaksınız! 

KOKULARI ÇIKARMADA ETKİLİDİR 

Diş macunu sadece dişlere faydalı değildir. Ellerinize sinen kötü kokuları da diş macunu ile çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle soğan ya da sarımsak kokusunu çıkarmada oldukça faydalı olan bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. 

SİVİLCELERİ GEÇİRİYOR 

Diş macunu sivilceler için de oldukça fayda sağlayan bir şeydir. Sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olmaktadır. Burada sadece dikkat etmeniz gereken şey  eğer cildiniz kuru ve hassassa kullanmamanız olacaktır. Çünkü ciltte tahrişe sebebiyet vermektedir. 

TIRNAK SARARMASINI ÖNLÜYOR 

Tırnaklarımız oje sürmekten veya başka çevresel etkenlerden dolayı zaman içerisinde sararmaktadır. Bu kötü görüntü oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacak diş macunu yöntemini mutlaka denemelisiniz. Bu yöntem sayesinde bembeyaz tırnaklara sahip olabilirsiniz

GÜMÜŞLERİN PARLATILMASINA YARDIMCI OLUYOR 

Karara gümüşleri parlatmak için çeşitli yöntemler var. Diş macunuyla ovup yıkamak da bunlardan bir tanesi. Diş macunu ile kararan gümüşlerinizi parlatabileceksiniz. 

 

Yorumlar