Bit nasıl temizlenir saçlarınıza vazelin sürerseniz...

Bit nasıl temizlenir? Saç bitleri ve sirkeler kolay bir şekilde nasıl gider? İşte tüm merak edilenlerin cevabı elmaelma.com'da.

Bit nasıl temizlenir saçlarınıza vazelin sürerseniz...

Genellikle çocuklarda okul çağında görülen bu problem, uzun saçlı kadınlarda saçların yeteri kadar temizlenmemesi durumunda da ortaya çıkmaktadır. Oldukça can sıkıcı bir durum haline gelen bu problemden kurtulmanın doğal yolları da bulunmuyor değil. Anti bit şampuanlarının yanı sıra evde uygulayacağınız yöntemlerle bu sorundan çok çabuk kurtulabileceksiniz. Peki nasıl? Bit nasıl temizlenir? Saç bitleri ve sirkeler kolay bir şekilde nasıl gider? İşte tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz. 

SADECE SAÇLARDA DEĞİL, KAŞ VE KASIKLARDA DA OLUŞUYOR! 

Saçta oluşan bit, diğer adıyla pedikulozis; genellikle 6 ayaklı olan, dişi ve erkek cinsleri bulunan, kan emerek yaşamını sürdüren bir parazittir. Bitler sadece saçlarda değil, kaş ve kasık bölgelerinde de oluşmaktadır. Bu problemden kurtulmanın en kolay yolunu sizler için araştırdık. İşte evde uygulayacağınız maske tarifleri! 

BİTLERİ YOK EDEN MASKE TARİFLERİ 

Malzemeler

Vazelin, İnce dişli bit tarağı, Şampuan

Yapılışı

Bitleri yok eden en etkili maddelerden bir tanesi de vazelindir. Bol miktarda vazelini alıp saç diplerinize sürün ve ardından bit tarağı ile tarayın. Hepsi bu kadar! Şampuanla yıkadığınız saçlarınızı ardından kurulayın. Bu işlemi bitlerden kurtulana kadar uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

5 damla Nane yağı, Bir miktar zeytinyağı, Elma sirkesi, Bit tarağı

Yapılışı

İlk olarak yapmanız gereken şey nane yağı ile zeytinyağını karıştırmak olacak. Arından bu karışımı saç köklerine ve tüm saçlarınıza masaj yapın. 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Ardından bit ya da sirkelerin yoğun olduğu bölgelere elma sirkesi sürün ve 15 dakika beklettikten sonra tarayın. Hepsi bu kadar! 

 

Yorumlar