Limonun saça faydaları mucize etki yaratıyor!

Limonun saça faydaları neler? Çok eski dönemlerden itibaren saça şekil vermek amacıyla kullanılan limonun saça olan faydalarına inanamaycaksınız!

Limonun saça faydaları mucize etki yaratıyor!

Sağlık için oldukça faydalı bir besin olan limonun saça olan faydalarını duymuş muydunuz? Eski zamanlardan itibaren saça şekil vermek amacıyla kullanılan limonun faydaları mucizevi etki yaratıyor. Bol miktarda C vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum, bakır, folik asit ve lif içeren limon, saç için olan faydalarına gelin hep beraber bakalım. İşte limonun saça olan faydaları! 

 BOL MİKTARDA C VİTAMİNİ BARINDIRMAKTADIR 

Sağlık için inanılmaz faydalı bir besin olan limon içerisinde bol miktarda C vitamini barındıran bir besindir. Bol miktarda C vitamini barındıran limon saç bakımı içinde oldukça önem taşımaktadır. 

SAÇLARI GÜRLEŞTİRİYOR 

Limon içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunduran bir besindir. Bu vitamin ve mineraller saç tellerini kalınlaştırmaktadır. Saçların gürleşmesini sağlayan mucize besinler arasında yerini korumaktadır. 

SAÇLARINIZIN RENGİNİ DOĞAL YOLLA AÇMAK İÇİN... 

Yağlı saçlar için birebirdir. Saçları besleyen limon aynı zamanda saçların yağlanmasını da önlemektedir. Saç rengini doğal yolla açmak için de limondan yararlanabilirsiniz. 

SAÇ DERİSİNİ TEMİZLİYOR 

Limon aynı zamanda saç derisini de temizleyen bir besindir. Saç derisindeki tıkanıklıkları yok ederek, kepeğe karşı kalkan görevi görmektedir. Eğer saçlarınızın parlak görünmesini istiyorsanız, saç kreminizin içerisine bir miktar limon ilave etmeniz yeterli olacaktır. 

LİMONLU SAÇ MASKESİ TARİFİ

Malzemeler:

2 yemek kaşığı limon suyu (taze sıkılmış),3 yemek kaşığı bal, 3 tatlı kaşığı zeytin yağı

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri cam bir kasede iyice karıştırın. Ardından saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra doğal bir şampuan ile yıkayın. 

Yorumlar