Saçlara iyi gelen besinler neler bol bol somon yiyin!

Saçlara iyi gelen besinler nelerdir? Sağlıklı saçlara sahip olmanın sırrı bu besinlerden geçiyor. İşte mutlaka tüketmeniz gereken besinler!

Saçlara iyi gelen besinler neler bol bol somon yiyin!

Saçlarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız kullandığınız şampuanlar ve serumların yanı sıra yediğiniz besinlere de dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız. Tüketilen besinlerin saç sağlığı üzerinde inanılmaz etkileri bulunuyor.Saçlarımızın kökten uca sağlıklı olmasını istiyorsak, protein bakımından zengin besinler tercih etmeliyiz. Peki ya saçlara iyi gelen besinler nelerdir? İşte sağlıklı saçlar için muhakak tüketmeniz gereken besinler! 

Somon

Somon D vitamini açısından oldukça zengin bir besindir. Saçlarınızın kökten uca beslenmesine yardımcı olur. Protein açısından zengin olan bu yiyecek güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. 

Ceviz: 

E vitamini açısından zengin olan besinlerden bir tanesidir ceviz. Özellikle saç döülmesinin engellenmesi konusunda oldukça yardımcı olmaktadır. Günde sadece bir avuç bile yeseniz dökülmelerinizin azaldığını fark edeceksiniz. 

Yumurta: 

Çinko, selenyum, kükürt ve demir içeren yumurta aynı zamanda çok kuvvetli bir protein kaynağı. Saç köklerine oksijen taşımak için yumurta yemeniz şart!

Havuç: Yüksek derecede A vitamini içeren havuç, saç derisine çok iyi geliyor.

Yorumlar