Soğan suyunun saça faydaları beyazların çıkmasını önlüyor!

Soğan suyunun saça faydaları neler? Soğan suyu saç uzatır mı? Beyaz saçların çıkması nasıl engellenir? İşte tüm merak edilenlerin cevabı elmaelma.com'da.

Soğan suyunun saça faydaları beyazların çıkmasını önlüyor!

Saçlarınızın bir türlü uzamadığını mı düşünüyorsunuz? 'Kısa süre içerisinde beyazlarım çıkıyor' diye şikayet mi ediyorsunuz? Son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan soğan suyunun bu problemlere iyi geldiğini duymuş muydunuz? Hem saç uzaması için hem de beyaz saçların çıkmasını engellemek için tam bir mucize olan bu yöntem sayesinde mucizeye şahit olacaksınız. Soğan suyunun saça faydaları neler? Soğan suyu saç uzatır mı? Beyaz saçların çıkması nasıl engellenir? gelin bu soruların detaylı yanıtlarını beraber öğrenelim. 

SAÇA OLAN FAYDALARI İNANILMAZ BOYUTTA! 

Soğan, B ve C vitamini açısından oldukça zengin olan bir besin kaynağıdır. Saça olan faydaları ise inanılmaz boyuttadır. Özellikle saçlarının uzamamasından şikayetçi olanlar için birebirdir! 

KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRARAK SAÇI UZATIYOR 

Soğan suyu mantar egzama gibi rahatsızlıklara da iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçın çabucak uzamasını sağlamaktadır. 

SOĞAN SUYU NASIL HAZIRLANIR? 

1 litre su kaynatınDört adet soğanın kabuklarını soyun ve doğrayın Kaynar su içine doğradığınız soğanları ekleyerek 10 dakika daha birlikte kaynatın. Banyodan sonra yıkadığınız saçlarınızı soğan suyu ile durulayın. Soğan suyu ile durulama işleminden sonra herhangi bir koku kalmaz. Ama siz yine de rahatsız olurum diyorsanız 2 saat sonra saçınızı tekrar yıkayabilirsiniz. 

 

 

 

Yorumlar