Selülit masajı nasıl yapılır hem etkili hem de basit!

Selülit masajı nasıl yapılır? Selülitlerden kurtulmanın en etkili ve en basit yolu olan selülit masajının nasıl yapıldığını sizler için araştırdık.

Selülit masajı nasıl yapılır hem etkili hem de basit!

Kadınların korkulu rüyalarından biri de selülittir. Hemen hemen her kadında görülen bu can sıkıcı duruma hareketsizliğin ve yanlış beslenmenin neden olduğu biliniyor. Evde uygulayacağınız masaj teknikleri sayesinde bu sıkıntıdan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yalnış duymadınız! Selülit masajı sayesinde bu  derdinizden kısa bir süre içerisinde kurtulabileceksiniz. Peki selülit masajı nasıl yapılır? diyorsanız gelin hep beraber öğrenelim. 

HAREKETSİZ YAŞAM SELÜLİTE NEDEN OLUYOR 

Selülit sorunu beslenme bozuklukları, hareketsiz yaşam ve dolaşım sorunlarından ve bunun yanı sıra genetik faktörlerden dolayı ortaya çıkan bir sorundur. Bu sorundan kurtulmak amacıyla yapılan masaja ise selülit masajı denilmektedir. 

Selülit masajının ilk koşulu doğal yağlara başvurmaktır. İster tek bir yağı isterseniz de birkaç yağı masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Selülit masajı yapmak için lavanta yağı, portakal yağı, jojoba yağı, zambak yağı, susam yağı, kekik yağı, limon yağı, biberiye yağı, yasemin yağını kullanabilirsiniz. 

MASAJ YAPARAK KAN DOLAŞIMINIZI HIZLANDIRIN 

Bu yağları ister tekini ister bikaç tanesini bir kapa alarak karıştırın. Ardından ellerinize alarak avuçlarınızı birbirine sürtün ve ısınmasını sağlayın. Sonra bacaklarınıza ve kalçanıza uygulayın Bacaklarınıza masaj yaparken aşağıdan yukarıya doğru ve dairesel hareketlerle yapın. Bu masaj sayesinde kan akışınız hızlanacak ve dolaşıma iyi gelecektir. Bacaklarınızın incelmesini istiyorsanız streç filmle sarabilir 20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Bu işlemi haftada birkaç kere uygulayabilirsiniz. 

 

Yorumlar