Evde limonata nasıl yapılır sıcaktan bunalanlar için pratik tarif!

Yazın sıcaklarda bunalanlar için pratik bir şekilde evde kendi limonatanızı kendiniz yapabilirsiniz işte evde limonata yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler!

Evde limonata nasıl yapılır sıcaktan bunalanlar için pratik tarif!

Yaz sıcaklarında serinlemek için en çok tercih edilen içeceklerden biri de limonatadır. Dışarda bir yerde oturduğumuzda serinlemek için içmekten genellikle en çok keyif alınan limonata tarifini elmaelma.com okurları için bir araya getirdik! Evde kolay bir şekilde limonata yapmak için ihtiyacınız olan malzemeleri haberin devamında bulabilirsiniz! İşte evde kolay limonata yapmanın püf noktaları! Yaz sıcaklarında buz gibi kendi içeceğinizi artık kendiniz yapabilirsiniz!

Malzemeler; 10 adet limon, 2 su bardağı toz şeker, 5 su bardağı içme suyu, 1/2 demet nane, 2 su bardağı buz yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; Bol suda yıkadığınız 10 adet limonun, kabuklarını rendenin kalın tarafıyla rendeleyin. Beyaz kısımlarını almamaya özen gösterin. Kabuğu rendelenmiş dört adet limonu ortadan ikiye kesin ve suyunu sıkın. Kalan limonları küçük parçalar halinde dilimleyin. 2 su bardağı toz şeker ve taze sıkılmış limonların suyunu karıştırın. Rendelenmiş limon kabuklarını, limon parçaları ve ayıkladığınız 1 demet nane yapraklarının yarısını da ekledikten sonra şeker tamamen eriyip, tüm limonların suyu çıkana kadar yoğurun. Nane yapraklarını da ekleyin. Özünün çıkması için bu karışımı tel bir süzgeç yardımıyla bir kaseye süzün. 5 su bardağı içme suyunu ekledikten sonra limonatayı buzdolabında soğutun. 2 su bardağı buzu da dahil ettikten sonra yazın sıcaktan bunaltıkça afiyetle içerek keyfini çıkarabilirsiniz.

Yorumlar