Güneş lekesi nasıl geçer yoğurt maskesini mutlaka deneyin!

Güneş lekesi nasıl geçer? Tatil sonrası yüzünüzde oluşan güneş lekelerinden rahatsız mı oluyorsunuz? Bu maske tarifleri tam size göre!

Güneş lekesi nasıl geçer yoğurt maskesini mutlaka deneyin!

Yaz aylarında en çok muzdarip olduğumuz konulardan biri de deniz, güneş ve kum sonrası yüzümüzde oluşan güneş lekeleridir. Güneş lekeleri ne yazık ki bronzlaşıp daha güzel ve çekici görünme hayalimizin suya düşmesine neden olabiliyor. Peki tatil sonrası yüzümüzde oluşan güneş lekelerinden korunmak için neler yapabiliriz? Evde hazırlayabileceğiniz birkaç basit maske tarifi ile güneş lekelerinizden çok çabuk bir şekilde kurtulabileceksiniz. İşte yapmanız gerekenler! 

SİRKE VE SOĞAN KARIŞIMI

İlk olarak yapmanız gereken şey 1 adet soğanı rendelemek ve ardından suyunu çıkarmak. İçerisine yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin. Hepsi bu kadar! Bu karışımı bir pamuk yardımıyla cildinizdeki lekelere uygulayın. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde cilt lekelerinin geçtiğini fark edeceksiniz. 

MAYDANOZ MASKESİ TARİFİ

Yarım maydanozu blendırda ezin, 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon ekleyin. Cildinize masaj yaparak uygulayın. 45 dakika beklettikten sonra suyla temizleyin. 3 günde 1 defa bu maskeyi cildinize uygulayın. Limonun içeriğindeki asitten dolayı bu maske lekelerinizi geçirmede yardımcı olacaktır.

YOĞURT MASKESİ TARİFİ

1 adet yumurtanın akını köpürene kadar çırpın. 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt ekleyerek karıştırın. Daha sonra 3 damla limon suyu ekleyin, maskeyi güneş lekelerinizin üzerine sürün ve bekleyin. Maske cildinizde kuruyunca nemli pamukla temizleyip daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi 4-5 günde uygulamanız yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey 15 gün ara vermek olacaktır. 

 

Yorumlar