Sabahları yorgun uyanıyorum ne yapabilirim diyorsanız muzlu su içmeyi deneyin!

'Sabahları sürekli neden yorgun uyanıyorum?' diye şikayet edenlerden misiniz muzlu su içerek bu sorununuzdan çabucak kurtulmaya ne dersiniz?

Sabahları yorgun uyanıyorum ne yapabilirim diyorsanız muzlu su içmeyi deneyin!

Yapılan araştırmalar ideal uyku saatinin 7-8 saat olduğunu söylüyor. Ancak içerisinde bulunduğumuz yaşam koşulları, dengesiz beslenme vb gibi sebeplerden dolayı uyku düzenimiz bozulabiliyor. Olması gerekenden daha az uyuyabiliyoruz. Bu da ilerleyen zaman dilimi içerisinde sağlığımızın bozulmasına neden olabilyor. Sizde geceleri uykuya dalmakta zorluk yaşıyor bir türlü uykunuzu düzene sokamıyorsanız size harika bir önerimiz var. Muzlu su içmeye ne dersiniz? Yanlış duymadınız! Yapılan araştırmalar muzlu suyun sağlam bir uyku çekmek isteyenler için harika bir öneri olacağını söylüyor. 

MUZLU SU TARİFİ

Malzemeler:

1 adet orta boy muz,2 adet kabuk tarçın,2 bardak su,Bal

Hazırlanışı:

İlk iş olarak muz kabuklarını dilimlemekle işe başlayın. Ardından bir kavanoza su ile muz dilimlerini koyun. Tarçın da ilave edip 1 saat kadar dinlendirin. Daha sonra süzün ve bal ekleyin. Uyumadan 30 dakika önce için. Vücudunuzun rahatladığını fark edeceksiniz. Rahat bir uyku için geceler yatmadan önce içeceğiniz bu karışım size çok iyi gelecek. 

 

Yorumlar