Leyla Bilginel Kimdir

Leyla Bilginel kimdir oğlu kim, eşi kim, kaç yaşında, kitabı hepsi Leyla Bilginel'in biyografisinde. 1977 doğumlu olan Leyla Bilginel Yıllar önce sperm bankasından anne olan Leyla Bilginel kimdir?

Leyla Bilginel
-A A+

Leyla Bilginel kimdir sorusunun yanıtını Leyla Bilginel'in biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Karslı olan Leyla Bilginel, Tayland'ta geçirdiği rahatsızlık ile yeniden gündeme geldi. Uzun yıllardır yurt dışına yaşayan oyuncu ABD'deki bir sperm bankasından çocuk sahini olduğu için de çok fazla konuşulmuştu. Peki Leyla Bilginel kimdir, oğlu kim, yaşı kaç, aslen nereli, hastalığı ne hayatı hakkında merak edilen tüm soruların yanıtları Leyla Bilginel'in biyografisinde. Elmaelma.com olarak Leyla Bilginel'in yaşadıklarını sizler için derledik.

LEYLA BİLGİNEL KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Leyla Bilginel 21 Aralık 1977 yılında dünyaya geldi. Aslen Karslı olan oyuncu Ankara'da doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Leyla Bilginel mesleği kariyerine son yıllarda ara verdi. 2007 senesinde Amerika'da bir sperm bankasından aldığı sperm ile hamile kalan ve bu şekilde bir çocuğu olan Leyla Bilginel, bu uygulama ile çocuk sahibi olan ilk Türk kadını oldu. Sperm bankasından aldığı sperm ile anne olan Leyla Bilginel'in bir oğlu var. Leyla Bilgienl'in oğlu'nun adı Serkan Kayra'dır. 

Leyla Bilginel'in asıl soy adı Kömürcü'dür. Leyla Bilginel mahkeme kararı ile soy adını değiştirmiştir. Küçük yaşta annesi ve babası ayrılan Leyla Bilginel üç kardeştir. Leyla Bilginel bir kardeşini (Serkan) 24 yaşındayken kaybetmiştir. Çocukken ailesi ile zor zamanalar geçiren Leyla Bilginel babasının onu 15 yaşında evlendirmemesi için açlık grevi dahi yaptı. Liseyi dışarıdan okuyararak tamamlayan Leyla Bilginel okumak adına büyük mücadeleler verdi. 

Mesleki kariyerine haber spikeri olarak başlayan Leyla Bilginel sunuculuğu iki yıl devam ettirdi. Tiyatro eğitimi de alan Leyla Bilginel önce reklam filmlerinde sonrasın da ise katalog çekimlerinde yer aldı. Oyunculuğa başlayan Leyla Bilginel dizilerde rol almaya başladı. 

2013 senesinde "Sevme Yanarsın" adlı tiyatro oyununda sahne aldı. Leyla Bilginel yarışma programlarına da katıldı. Leyla Bilginel, 2012 yılında TV8'de yayınlanan ve çekimleri Kenya'da yapılan "Tropytürk" yarışmasına katıldı. Leyla Bilginel'in Sendeki Ben ve Bendeki Sen isimli iki kitabı vardır. 

LEYLA BİLGİNEL'İN HASTALIĞI NE?

Leyla Bilginel 2014 yılından itibaren oğlu Serkan Kayra ile birlikte Phuket'te yaşıyor. Leyla Bilginel yaşadığı yerde bir hastalığa yakalandı. Leyla Bilginel, sivrisinek ısırması nedeniyle yakalandığı Dang Humması hastalığı ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden mesaj paylaştı.  Leyla Bilginel "Dua edin ne olur bana bir an önce iyileşeyim..! Çok hastayım. Çok konuşamıyorum. Sadece buralara gelenler dikkat etsin lütfen. Sivrisinekten bulaşan bir hastalık, ölümcül... " notuyla duyurdu.

LEYLA BİLGİNEL HANGİ DİZİ VE FİLMLERDE OYNADI?

2013 - (Q)üfür (Gülizar) (Sinema Filmi)
2010 - Kılıç Günü (Suzan Kızıltan)(Dizi) 
2009 - Maskeli balo (Dizi) 
2008 - Pars: Narkoterör (Dizi) 
2007 - Emret komutanım: Şah mat 
2007 - Gurbet yolcuları (Dizi) 
2006 - Kördüğüm (Dizi) 
2005 - Savcının Karısı (Dizi) 
2002 - Yesil Işık
2002 - Seni Yaşatacağım (Dizi) 
2001 - Nisan Yağmuru (Dizi) 
1998 - Aynalı tahir (Dizi)