Mochi dondurma tarifi Japonların vazgeçilmez dondurmasını hiç denediniz mi?

Japonlara ait olan ve severek tükettiği dondurma mochi dondurma tarifini elmaelma.com okurları ile paylaştık! Sizde evde bu dondurmayı deneyebilirsiniz!

Mochi dondurma tarifi Japonların vazgeçilmez dondurmasını hiç denediniz mi?

Evde dondurma yapmak artık çok kolay! İstediğiniz malzemelerle kendi donudurmanızı yapabilirsiniz. Ee malum sıcaklarda artık bastırdı! Tatlılar arasında yaz aylarında sevilerek tüketilen dondurmada bugün sizin için farklı bir tarifi bir araya getirdik! Japonlara ait olan mochi dondurma tarifini sizlerle paylaştık! diğer dondurmalardan oldukça farklı olan mochi dondurmasıJaponların deyimi ile japon lokumu olarak da adlandırılıyor. Hazırlaması oldukça kolay olan mochi tarifini sizde evde deneyebilirsiniz! İşte tadımlık bir yiyenin bir daha vazgeçemediği mochi dondurma tarifi! 

Malzemeler; Tercih ettiğiniz bir dondurma çeşidi, 1 çay bardağı pirinç unu, yarım çay bardağı su, 2 yemek kaşığı pudra şekeri, 1 yemek kaşığı nişasta yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; derin bir kasenin içerisine su, pirinçunu, pudra şekeri, nişastayı ilave edip iyice karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz karışım hamur gibi olacaktır. Hamur kıvamındaki hamuru mutfak tezgahında veya bir tahtanın üzerinde açtıktan sonra hamuru küçük parçalara ayırıp içerisine sevdiğiniz dondurmadan koyun. Daha sonra mantı gibi parçaları kapatıp top haline getirerek buzluğa atın. İstediğiniz kıvama geldikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz! İşte japon usulü mochi dondurmalarınız hazır!

Yorumlar