İstanbullu Gelin'in teyzesi Neslihan Yeldan kimdir küfür dolu mesajlar yağıyor!

İstanbullu Gelin dizisinde Süreyya'nın teyzesi karakterini canlandıran Neslihan Yeldan'a küfür dolu mesajlar yağıyor. Mesajların nedeni ise bir paylaşım.

İstanbullu Gelin'in teyzesi Neslihan Yeldan kimdir küfür dolu mesajlar yağıyor!

İstanbullu Gelin dizisinde Süreyya'nın teyzesi karakterini canlandıran usta oyuncu Neslihan Yeldan sosyal medyada adeta lince uğradı. İstanbul'da tamamlanamayan seçim sonuçlarını ve artan ekonomik pahalılığı Twitter'da eleştiren Neslihan Yeldan, "Bize sorulmayacak, kafalarına göre takılacaklarsa bundan sonra seçim meçim yapmayalım madem. İstanbul haftalardır sayılamadı, dünya halimize gülüyor artık. Soğanın kilosu 10 TL. İyi günler" diye yazmıştı. Yeldan bu tweetinden sonra sosyal medyada lince maruz kaldı. Instagram hesabımdan bugün zehir zemberek bir açıklama yapan ünlü oyuncu, "Vatanı sevmemek, dinsizli, orospulukla suçlandım" dedi.

İşte Neslihan Yeldan'ın o açıklaması...

"Soğan olmuş 10 lira dediğim ve bu twitim manşete taşındığı için, çünkü TV'ye çıkıyorum diye aşırı zengin olup her şeyi pahalı almak gerekiyor, çeşitli mecralarda yapılan yorumlarda ağır hakaretlere maruz kaldım. Yetmedi DM'den tehditler aldım. Bir sanatçı, anne ve kadın olarak suçlandığım şeyler, vatanı sevmemek, FETÖ'cülük, dinsizlik, orospuluk. İnsanın canı sıkılıyor tabi. Onların da canı sıkılacak ve bazıları mahkemeye giderek para ve hapis cezasıyla karşılaşacak. Bugün savcılıktayız. Oturdukları yerden tanımadıkları insanları itham etmemeyi belki  bir kaç tanesine öğretebilirim. 2 gündür güzel yüreğiyle beni destekleyen binlerce insana da teşekkür ederim."

NESLİHAN YELDAN KİMDİR, EŞİ VE ÇOCUĞU...

Neslihan Yeldan, 25 Şubat 1969 doğumlu oyuncu. Bir Demet Tiyatro'da canlandırdığı Füreya karakteriyle tanınan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısıdır.

Sanat yaşamına 1987 yılında Ortaoyuncular topluluğunda başlayan Yeldan, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Kent Oyuncuları, Dormen Tiyatrosu gibi topluluklarda çalışmanın ardından, Beşiktaş Kültür Merkezi oyuncularına katıldı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol alan sanatçı, aynı zamanda seslendirme çalışmaları yapıyor.

Neslihan Yeldan

Neslihan Yeldan bir kaç ay önce 11 yıllık eşi İngiliz Leo James Felix Pollock 'dan boşanmıştı. Neslihan Yeldan ve eşi Leo James Felix Pollock'un 12 yaşında bir erkek çocukları bulunuyor. Mahkeme sonrası çocuğunun velayetini Neslihan Yeldan almıştı.  Mahkeme; Pollock'un, çocukları 18 yaşına gelene kadar aylık bin 600 dolar nafaka ödemesine karar verdi. Baba Leo James Felix Pollock, yılda bir kez çocuğu için Londra'ya uçak bileti de alacak.

 

 

 

 

Yorumlar