Aydınlatıcı pudra nasıl kullanılır dudağın üzerine sürerseniz...

Aydınlatıcı nasıl kullanılır? Aydınlatıcıyı düzgün sürmenin püf noktaları neler? Aydınlatıcı pudrayı doğru kullanmanın tekniklerini sizler için araştırdık.

Aydınlatıcı pudra nasıl kullanılır dudağın üzerine sürerseniz...

Kadınlar için vazgeçilmez şeylerden biri de şüphesiz makyaj yapmaktır. Makyaj doğru tekniklerle yapıldığında inanılmaz bir görünüm oluştururken yanlış tekniklerle yapıldığında ise kötü bir görüntüye sebebiyet verip bir o kadar hüsrana neden olmaktadır. Aydınlatıcı kullanımı da makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Dikkat edilmediğinde tam bir felakete dönüşen bu malzeme doğru uygulama alanlarına doğru şekilde sürüldüğünde kusursuz bir görünüm oluşmasını sağlamaktadır. Peki aydınlatıcı pudra nasıl kullanılır? Aydınlatıcıyı düzgün sürmenin püf noktaları neler? Doğru aydınlatıcı kullanma tekniklerini sizler için araştırdık. İşte tüm merak edilenler! 

AYDINLATICI NERELERE UYGULANIR? 

Burnunuzu, çenenize veyahutta alın bölgenize aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Buralara uygulanan aydınlatıcılar yorgun ve uykusuz kaldığınız dönemlerde daha dinç görünmenize yardımcı olacaktır. 

Kaşların hemen altı kısmına aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Böylece düşük olan kaşlarınız daha kalkık görünecektir.

Gözleriniz eğer küçükse ve daha iri görünmesini istiyorsanız göz pınarlarınızın kıyı kısımlarına aydınlatıcı sürebilirsiniz. Bunun dışına gözleriniz birbirine yakınsa yine göz pınarlarınıza aydınlatıcı sürerek bu görünümü normalleştirebilirsiniz. 

Dudağınızın üzerindeki kısma uygulamanız ise dudak yapınızı daha dolgun gösterecektir.Allık uyguladığınız bölgenin biraz daha üst kısmına uygulamanız ise dudaklarınızın daha dolgun görünmesine sebep olacaktır.

Aydınlatıcı kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken kurallardan biri aşırıya kaçmamak olmalıdır. Aksi taktirde cildiniz aşırı parlak gözükecek ve rahatsız edici bir görünüme sebebiyet verecektir. Cildinizin yağl bir görünüme kavuşmasını isteiyorsanız uygun aydınlatıcıları uygun bölgelerde kullanmayı tercih etmelisiniz. 

NASIL KULLANILIR? 

Günlük bir makyaj yaparken göz makyajınızı mutlaka sona saklamalısınız. Bunun en önemli nedeni herhangi bir lekelenme ve akma gibi durumla karşılaşmamaktır. Gözaltınızdaki morlukları kapatmak istiyorsanız koyu renklerde kapatıcı uygulayabilirsiniz. Sonra aydınlatıcıyı kullanın ve kapatıcı uyguladığınız bölgelerden başlayarak her tarafa sürün. Aydınlatıcı kullanmanın aslında basit bir formülü var oda ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelere açık renk uygulama hepsi bu kadar. Tabiki aşırıya kaçmamaya özen göstermeniz koşuluyla! 

 

 

Yorumlar