Basit günlük makyaj nasıl yapılır vakti olmayanlar için 10 dakikada kozmetik dünyası!

Günlük işe veya okula giderken 10 dakikada makyaj yapmanın tüyolarını bir araya getirdik! Günlük makyaj nasıl yapılır? İşte en pratik yolu!

Basit günlük makyaj nasıl yapılır vakti olmayanlar için 10 dakikada kozmetik dünyası!

Okula veya işe giderken bakımlı olmak kulağa her ne kadar uzun uğraşlar gerektiren bir şeymiş gibi görünse de aslında o kadarda zor değil! Evden çıkmadan önce 10 dakikada cildi bakımlı gösteren günlük majyaj tüyolarını ''Günlük makyaj nasıl yapılır? Kısa sürede basit makyaj yapma yolları neler?'' gibi sık sık sorulan sorulara itafen pratik makyaj yapmanın sırrını elmaelma.com olarak bir araya getirdik! 

VAKTİ OLMAYANLAR İÇİN 10 DAKİKADA MAKYAJ TÜYOSU!

Her ne kadar yoğun tempoda çalışırsanız çalışan dışarıdan bakımlı ve dinç görünmek önemli! İşte bunun için 10 dakikada cildinize ufak dokunuşlarla cildinizi hem bakımlı hemde canlı göstermek sandığınız kadar uzun uğraşlar gerektirmiyor. Bu makyajda en önemli malzeme ise kapatıcı olacaktır. Öyleyse bir çok kişinin derdi haline gelen güzellik sorunlarını sona erdirmek için başlayabiliriz!

KAPATICI İLE KUSURLARI KAPATIN!

Özenerek yaptığımız makyajlarda kullandığımız gözaltı kapatıcısını yüzdeki kusurlu olan yerlere küçük noktalar bırakarak parmaklarınızla cildinize uygulayın. Daha sonra fondöteninizden cildinize çok az uygulayarak süngerinizle cildinize yaydıktan sonra kapatıcıyı gözaltına ve göz kapaklarınıza uygulayın. 

YÜZ HATLARINIZI BELİRGİNLEŞTİRİN

Yüz hatlarınızı çok hafif bir bronzer uygulaması ile ön plana çıkardıktan sonra bronzerınızdan göz fırçanızla kris bölgesi dediğimiz yerelere uygulayarak boyut kazandırın. Bu işlem hem sizi ''Acaba nasıl bir göz makyajı yapsam?'' sorusunu sormaktan kurtaracak hemde de sadece ve bakımlı görünmenize yardımcı olacaktır. Gözlerinize boyut kazandırdıktan sonra rimel uygulamayı unutmayın.

10 dakikada pratik makyaj

KOYU RENKLİ RUJLAR VAKİT KAYBETMENİZE NEDEN OLUYOR!

Koyu renkli rujların uygulaması fazlasıyla dikkat ve zaman harcamaya neden oluyor. İşte bu yüzden bu makyajda olabildiğince dudak renginizde veya nude tonları kullanmaya özen gösterin rujunuz biraz taşsa bile rengi açık tonlarda olduğu için absürt durmayacaktır. İşte 10 dakikalık makyajınız bitti! Güne oldukça basit olan ve sizi bakımlı gösterecek bu makyajı tercih edebilirsiniz!

Yorumlar