Çalışan kadınlar nasıl bakımlı olmalı gece ve gündüz bakımını es geçmeyin!

Çalışan kadınlar için pratik bakım önerileri nelerdir? Çalışan kadınlar nasıl bakımlı olabilir? İşte pratik yöntemleri sizin için hazırladık!

Çalışan kadınlar nasıl bakımlı olmalı gece ve gündüz bakımını es geçmeyin!

Çalışma hayatı her ne kadar cezbedici görünsede zaman zaman zorlayıcı ve bazı durumlardan feragat etmenize neden olabiliyor. Çalışan kadınlar gününün büyük bir ksımını ofis ortamlarında geçmesiyle bakımlarından zaman zaman ödün vermelerine neden olabilmektedir. Haftanın her günü erken saatlerde uyanma zorunluluğu biraz daha fazla uyuma isteğin nedeni ile makyaj ve saç bakımını es geçmelerine neden olabilmektedir. Ancak bu durumu tersine çevirme zamanı geldi! Morhipo MAG ekibi, ofise gitmek için hazırlanırken yapılabilecek saç, makyaj ve cilt bakım önerilerini sunuyor.

GECE VE GÜNDÜZ BAKIMINI ES GEÇMEYİN!

Cildiniz için yapmanız gereken iki önemli bakım kuralı var: Gündüz ve gece  yüzünüzü yıkamak ve temizlemek. Sabah yüz temizleyicisine ihtiyacınız yok. Cildinizi suyla yıkayıp nemlendirici ve güneş koruyucu sürmeniz yeterli olacaktır. Makyajınız olmasa bile gece uyumadan önce cildinizi kirden arındırmak için mutlaka temizleyiciyle temizleyin ve ardından kremlerinizi sürün.

SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER

Saçlarımız ve cildimizin en büyük düşmanı: hava kirliliği. Her gün bakımlı ve temiz saçlarla ofise gitmek istesek de, saçı her gün yıkamak uzun vadede istenilmeyen sonuçlar doğurabilir. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine gün aşırı yıkayabilir ve yıkamadığınız günlerde örgü, topuz ya da saç aksesuarları kullanabilirsiniz. 

ofis ortamında makyaj ve saç önerileri

OFİS ORTAMI İÇİN ALTERNATİF MAKYAJLAR

Ofis makyajını her gün farklı ve iddialı şekilde yapmak cildinizi uzun vadede yorup yıpratabilir. Bunun yerine hafif pastel tonlarındaki bir ruj, gözleri daha canlı gösterecek açık renkli farlar ve kapatıcılar, bakışları güçlendirecek maskara kullanmanız yeterli olacaktır. Manikür yaptırmayanlar tırnak parlatıcılarıyla bakımlı ellere kavuşabilir. 

BİLGİSAYAR EKRANINDAN CİLDİNİZ ETKİLENMESİN!

Uzun süre bilgisayar ekranına bakmak göz çevresinde ve ciltte olumsuz etki bırakır. Bu durumun yaşanmaması için özel üretilen bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Sürekli kapalı alanda kalmanın verdiği havasızlığı yenmek için sık sık mola verin ve arada bir nemlendiricinizi tazeleyin. 

Yorumlar