Dudak köntür makyajı nasıl yapılır dudağı dolgun ve doğal göstermek için...

Dudakları doğal dolgun göstermek için dudağınıza son dönemlerde oldukça popüler olan kontür makyajı yapabilirsiniz! İşte dudağa kontür yapmanın yöntemi!

Dudak köntür makyajı nasıl yapılır dudağı dolgun ve doğal göstermek için...

Dudaklara estetik yaptırmadan olduğundan daha dolgun göstermenin bir çok yöntemi var! Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan makyaj yöntemlerinden biri olan kontür uygulaması denince akla her ne kadar yüz hatlarını belirginleştirmek için yapılan makyaj tekniği gelsede bir benzeri dudaklarada yapılıyor! Dudakları olduğundan daha dolgun gösteren kontür makyaj tekniği nasıl yapılır? İşte elmaelma.com okurları için dudağa kontür makyajı yapmanın püf noktaları...

DUDAKLARI DAHA DOLGUN GÖSTERİYOR!

Dolgun dudaklar her zaman daha çekici gösterdiğini hepimiz biliyoruz. Ancak hepimiz dolgun dudakla doğmadığımız gibi estetik yaptırmak istemeyenler için de ufak makyaj dokunuşlarıyla dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz! Nasıl mı? Soğuk tonlarda gri bir dudak kalemi ile dudaklarınıız çerçeveleyerek!

DUDAĞI DOLGUN GÖSTEREN KONTÜR MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Soğuk ve koyu olmayan gri bir dudak kalemi edindikten sonra dudaklarınızı dudak çizginizin bir tık dışına taşırarak çerçeveleyin. Daha sonra bir kulak pamuğu veya serçe parmağınız yardımı ile dudaklarınıza uyguladığınız çerçeveyi hafif dağıtarak belirginliğini azaltın. Daha sonra üzerine istediğiniz renk ruju sürerek aradaki farkı görebilirsiniz. Ancak en etkili ruj rengi ise dudağınıza yakın renkler veya renksiz bir glos uygulamak olacaktır.

 

Yorumlar