Sevgililer en çok neleri kıskanıyor sonuçlar bir hayli ilginç!

Sevgililer en çok neleri kıskanıyor? DORinsight tarafından yapılan araştırmada sevgililerin en çok neleri kıskandığının cevapları arandı. İşte ilginç sonuçlar!

Sevgililer en çok neleri kıskanıyor sonuçlar bir hayli ilginç!

DORinsight tarafından bir araştırma yapıldı ve sevgililerin en çok neleri kıskandığının cevapları arandı. Araştırma kapsamında, katılımcılara sosyal medya alışkanlıkları ve sosyal medyanın ilişkiye etkisiyle ilgili sorular yöneltildi. Ortaya çıkan sonuçlar ise bir hayli ilginç.

ÇOĞUNLUK SEVGİLİSİYLE GÜNDE 2-4 SAAT GÖRÜŞÜYOR 

Yapılan araştırmada "Sevgiliniz ya da eşinizle günde kaç dakika yüz yüze görüşüyorsunuz" sorusuna katılımcıların yüzde 25’i 2 saatten az, yüzde 34’ü 2-4 saat, yüzde 24’ü 5-7 saat, yüzde 10’u 8-10 saat, yüzde 7’si ise 11 saatten fazla cevabını verdi.

TELEFON ELİMİZDEN DÜŞMÜYOR 

Katılımcıların yüzde 20’si gün içinde akıllı cihazlarıyla 2 saatten az vakit geçirdiklerini söylerken, yüzde 41’i 2-4 saat, yüzde 25’i 5-7 saat, yüzde 10’u 8-10 saat, yüzde 4’ü ise 11 saatten fazla vakit geçirdiklerini belirtti. 

Katılımcıların yüzde 14'ü ise partneriyle telefonda günde 0-5 dakika konuştuğunu ya da mesajlaştığını söyledi. Yüzde 27’si 6-10 dk, yüzde 30’u 11-30 dk, yüzde 13’ü 31-60 dk, yüzde 16’sı ise 1 saatin üzerinde telefonla iletişim kurduğunu söyledi. 

ÇİFTLER TELEFONLA VAKİT GEÇİRİLMESİNDEN RAHATSIZ 

Araştırmaya göre katılımcılar sevgilisi ya da eşiyle birlikteyken telefonla vakit geçirilmesinden rahatsız oluyor. Katılımcılar gün içinde telefonlarıyla sevgilisinden daha çok vakit geçiriyor. 

Katılımcıların yüzde 37’si sevgilisi ya da eşi birlikteyken telefonla vakit geçirilmesinden rahatsız olduğunu söylerken, yüzde 28’i rahatsız olmadığını, yüzde 35’i de bazen rahatsız olduklarını dile getirdi. 

30 DAKKADA 1 GÖZ TELEFONDA 

Katılımcıların yüzde 8’i eşi ya da sevgilisiyle birlikteyken 5 dakikada 1 telefona baktıklarını, yüzde 24’ü 10 dakikada 1 telefona baktıklarını, yüzde 31’i 30 dakikada 1, yüzde 28’i saat başı baktıklarını, yüzde 9’u ise hiç bakmadıklarını söylüyor.

TELEFONU YASAKLAYANLAR VAR 

Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 35’i birlikteyken telefon kullanımına kısıtlama getirirken, yüzde 65’i karışmıyor.

Katılımcıların yüzde 45’i telefonla çok vakit geçirdiği için sevgilisi ya da eşiyle tartıştıklarını yüzde 55’i ise tartışmadıklarını söyledi. 

ŞİFRELER ORTAK 

Yüzde 58’i sevgilisi ya da eşleriyle sosyal medya hesaplarının şifrelerini paylaşıyor, yüzde 42’si ise paylaşmıyor. Katılımcıların yüzde 17’si sevgilisi ya da eşini sosyal medyada gizlice izlediğini (stalk), yüzde 19’u bazen izlediğini, yüzde 64’ü ise izlemediğini söyledi. 

Yorumlar