Esmerler için günlük makyaj önerileri doğru ten makyajına dikkat!

Her makyaj her renk her tende aynı durmaz işte bunun için esmer tenlilere özel günlük makyajlarında yapabilecekleri tüyoların sırrını paylaştık!

Esmerler için günlük makyaj önerileri doğru ten makyajına dikkat!

Makyaj her tende farklılık gösteriyor. Mesela açık tenlilerde hoş duran makyaj renkleri esmer bir tende farklı bir renge dönüşebiliyor. Makyajın temel aşaması her tene aynı makyajın değil doğru tene yakışan tonları uygulayarak makyajı güzel bir şekilde yansıtmaktan geçmektedir. Bizde esmer tenlilerin günlük makyajlarında dikkat etmeleri gereken makyaj tüyolarını bir araya getirdik. Eğer sizde esmer bir ten rengine sahipseniz günlük makyaj yapmanın püf noktalarına göz atabilirsiniz. İşte esmer tene uygulanabilecek günlük makjyajın tüyorları haberin devamında saklı!

DOĞRU TEN RENGİ İÇİN FONDÖTEN SEÇİMİ!

Esmer bir ten rengine sahipseniz cildinizdeki renk eşşitsizliklerini kapatmak için ince yapılı, cildinizi soluk göstermeyecek bir fondöten rengi seçmek oldukça önemlidir. Bunun için cildinize uygulayacağınız fondöteni minimum seviyede tutmak oldukça önemli olacaktır. 

DİKKAT ÇEKEN GÖZLER

Esmer tene yakışacak olağanüstü göz makyajı renklerinden biri de kahverengi ve yelilin tonlarından faydalanarak gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz! Aynı zamanda kıvrık kirpikler için maskara ve eyeliner ile çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

YANAKLARDA ŞEFTALİ VE TONLARI!

Esmer tenlilerin günlük makyajlarında özellikle kullanmaları gereken en önemli makyaj adımlarında biri de allık seçimi olacaktır. Allık seçimlerinizde şeftali, açık toprak tonları kullanarak yanaklarınızı belirginleştirebilirsiniz. 

CİLDİNİZİ AYDINLATIN!

Eğer ki esmer ten rengine sahipseniz sarı tonlarında highlighterlar size çok yakışacaktır. Hem cildinizde doğal yansımalar yaratacak hem de makyajınızı bir tık öteye taşımanıza yardımcı olacaktır. Elmacık kemikleriniz ve kaş hizanıza kadar sarı renkli highighterınızı ufak dokunuşlarla uygulayabilirsiniz.

DUDAKLARINIZI DOLGUN GÖSTERECEK RENKLER SEÇİN

Esmer tenliler için hem dudaklarınızı dolgun gösterecek hem de ten renginizle uyum sağlayacak kahve, paster tonlar ve kırmızı renkli rujlara yönelebilirsiniz.

Yorumlar