Makyaj nasıl temizlenmeli ilk önce gözlerden başlayın!

Makyaj nasıl temizlenmeli? Hafif veya ağır yapılan makyaj farketmeksizin eve geldiğiniz gibi makyajınızı temizlemeniz gerekmektedir.

Makyaj nasıl temizlenmeli ilk önce gözlerden başlayın!

Cildimizi daha sağlıklı ve renkli görünmesini sağlayan günlük yaptığımız makyajlar veya gece özel bir yere giderken yaptığımız ağır makyajlar gece sonunda her ikiside mutlaka çıkarılması gerekmektedir. Cildinizin sağlığı için makyaj temizliğini gün sonunda oldukça iyi bir şekilde çıkarmanız gerekmektedir. Aksi taktirde makyaj kalıntılarının cildinizde kalması cildinizde sivilce, siyah nokta gibi cilt problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Elmaelma.com okurları için makyaj temizlemenin püf noktalarını hazırladık!

İLK ÖNCE GÖZLERDEN BAŞLAYIN!

makyajınızı düzgün bir şekilde temizlemek istiyorsanız ilk olarak temizleme işlemini gözlerden başlayın. Bunun nedeni ise cilt makyajınızın tonlarıyla göz makyajınızın tonları farklı olacaktır. Gözlerinizi sildiğiniz pamuğu cildinize, cildinize sürdüğünüzü asla gözlerinizde kullanmayın. Gözlerde genellikle koyu renk makyaj yapıldığı için cild temizliğini yapıp gözlerdeki koyu rengi tekrar cildinize bulaştırmayın. 

Koyu tonlarda makyajın silmesi biraz daha uğraş gerektirir. Makyajınızı silmek için gözler için olan losyonlardan tercih edin ve makyaj pamuğunuza fazla miktarda losyon dökmek yerine birden fazla pamuk ile gözünüzdeki makyajı temizleyin. Kirpiklerinizi ise aşağı yukarı şekilde nazik bir biçimde pamuk ile silin. Böylece kirpikleriniz zarar görmemiş olur. 

LOSYON KULLANIRKEN...

Kullandığınız makyaj temizleme ürününüzün kaliteli olmasına özen gösterin. Göz makyajınızı silmek için kullandığınız ürünün gözler için de uygun olduğuna emin olun. Makyaj temizleme losyonunuzun dermatologlar tarafından uygunluğu tespit edilmiş ürünleri tercih edin. Cildinize uygun makyaj temizleme losyonlarını tercih edin. Cilt tipiniz konusunda şüpheleriniz varsa da tüm cilt tipleri için olan ürünler arasından tercihinizi yapmaya çalışın.

LOSYONDAN SONRA CİLDİNİZİ TEKRAR DURULAYIN!

Makyajınızı temizledikten sonra bazı ürünlerde durulama gerekmese de yüzünüzün daha fazla temizlenmesi için cildinize uygun jel veya peeling ile yıkayın. Yüzünüzü yıkarken sıcak su kullanmaktan kaçının. Çünkü sıcak su cildiniz dengesini bozar ve cildinizdeki doğal yağı yok eder. Cildinizi ılık su ile durulamanız doğru olacaktır. Bol su ile durulama yapın. Aksi takdirde yüzünüzde kalan kimyasallar gözeneklerinizi tıkar ve bu da yüzünüzde sivilce ve benzeri lekeler oluşmasına neden olur.

 

Yorumlar