Ruj sürme teknikleri kahve bardağında iz kalmasını istemiyorsanız...

Gün içerisinde evden çıkmadan önce sürdüğünüz rujun uzun süreli kalmasını ve içtiğiniz kahve fincanına bulaşması sizi rahatsız ediyorsa bu yöntemleri deneyin!

Ruj sürme teknikleri kahve bardağında iz kalmasını istemiyorsanız...

Dışarı çıkacaksınız herhangi bir yere gideceksiniz ancak bakımsızlıktan ödün vermemek için evde çıkmadan önce sürdüğünüz rujun hem kalıcılığını uzun sürmesini hem de gün içerisinde dışarıda içtiğiniz kahve bardağına bulaşmasını istemiyorsanız elmaelma.com okurları için derlediğimiz 'Ruj sürme teknikleri nelerdir?' sorunusunun yanıtına göz atabilirsiniz. İşte ruj sürmenin incelikleri...

KAHVE BARDAĞINDA RUJUNUZUN GEÇMESİNİ İSTEMİYORSANIZ...

Bardaktan yudum almadan önce dudaklarınızı hafif ıslatın. Bu yöntem dudağınızdaki rujun kuruluğunu dengeleyerek rujun fincana geçmesini önlemeye yardımcı olmaktadır. Böylelikle rujunuz ve fincan arasında bir ıslaklık kurarak bariyer oluşturacaktır.

SÜRDÜĞÜNÜZ RUJ DUDAKLARINIZI KURUTUYORSA...

Birçoğumuzun sıklıkla karşılaştığı durumlardan biri de rujun dudağı kurutmasıdır. Mat rujlar veya rujun yapısına bağlı olarak dudağı kurutan rujların görünümünden bir an önce kurtulmak için dudağınıza ruj sürmeden önce nemlendirin. Dudağınızı nemlendirdikten sonra primer yani makyaj bazı uygulayarak üzerine rujunuzu sürebilirsiniz. Bu yöntem dudağınınzın hemen kurumasına engel olarak dudaklarınızın nemli görünmesine yardımcı olacaktır.

RUJUN DİŞLERE BULAŞMA SORUNSALI

Özellikle likit rujlarda daha çok yaşağımız sorunlardan biri olan rujunuzun dişinize bulaşamasını istemiyorsanız. Çözümü çok basit! Rujunuzu sürdükten sonra 'O' şeklinde dudaklarınızı yuvarlayıp işaret parmağınızı ağzınıza sokup çıkartarak dudaklarınızın iç kısmındaki rujun fazlalığını almanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle rujun dişe bulaşma ihtimalini ortadan kaldıracaktır.

Yorumlar