Cilt kırışıklıklarına ne iyi gelir güneş kremi kullanmıyorsanız...

Gün içerisinde çok fazla jest ve mimik yapmak, yaz kış güneş kremi kullanmamak gibi alışkanlıklar cilt kırışıklıklarına neden oluyor!

Cilt kırışıklıklarına ne iyi gelir güneş kremi kullanmıyorsanız...

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan veya erken yaşlanmanın habercisi olan ince çizgiler kendisini belli ediyor. Çekilen fotoğraflarda yüzde ince çizgilerin belli olmaya başlaması, gün içerisinde çok fazla jest ve mimik kullanmak, zararlı alışkanlıklar gibi nedenlerle görülen kırışıklıkların önüne geçmek için dikkat edilmesi gereken bazı alışkanlıklar bulunuyor. Peki cilt kırışıklıklarına ne iyi gelir, cilt kırışıklıklarını önlemek için ne yapmalı? gibi sıklıklar sorulan soruların cevabını bir araya getrerek cildi erken yaşlanmasını ve kırışıklıkların oluşmasına karşılık elmaelma.com olarak bazı maddeler sıraladık! 

YAZ KIŞ FARK ETMEZ GÜNEŞ KREMİ KULLANMIYORSANIZ...

Yapılan araştırmalar sonucunda cildi yaşlandıran en önemli çevresel faktörün zararlı güneş ışınları olduğu ve özellikle yazın öğle saatlerinde çıkan güneşten korunmamak hem cilt sağlığı hem de cilt güzelliği açısından oldukça zararlı olduğu ortaya çıktı. Uzun süre kalınan güneş ışınları ciltte kuruluk, kırışıklık, kalıcı kahverengi lekeler, kabarık kırmızı lekeler, ton farklılıkları hatta cilt kanserine bile yol açabilir. Bu yüzden yılın her mevsiminde en az 15 SPF değerinde olan güneş kremlerini kullanmanızda fayda var.

SİGARA ALKOL GİBİ ZARARLI ALIŞKANLIKLARI KULLANIYORSANIZ...

 Vücudun her organını olumsuz yönde etkileyen sigara, kırışıklıklara sebep olan ikinci faktörlerden biridir. Üstelik sadece içmek değil, dumanına mağruz kalmak dahi cildin üst tabakasında suyun tutulumunu azaltarak kırışıkların oluşmasını tetikliyor. Cilt sağlığı açısından oldukça faydalı olan kollajenin parçalanmasına sebep olarak erken yaşlanmaya da sebep oluyor. Bu durumda yapmanız gereken sigara içilen ortamlardan uzak durmalı ve hem vücut hem de cilt sağlığı için sigara kullanmamalısınız.

GÜN İÇERİSİNDE YETERLİ SU TÜKETMİYORSANIZ...

Gün içerisinde en az 3 litre su içmenin çok faydalı olduğunu sık sık dile getiren uzmanlar, cildin güzelleşmesi için de bol bol su içilmesi gerektiğini vurguluyor. Kirli hava, rüzgar, güneş, klima ve diğer çevresel faktörler nedeniyle kuruyan ve nemini kaybeden cildinizin yenilenmesi için en az 2,5 litre su içmeyi asla ihmal etmeyin.

CİDİNİZİ TANIMADAN ÜRÜN KULLANIMLARI...

Kozmetik dünyasında binbir türlü kırışıklık geçirici adı altında uygun fiyatlı, yüksek fiyatlı olmak üzere ürünler yer alıyor. Ancak bu ürünlerin etkili olabilmeleri için cilt tipinize uygun olanlarını seçmeniz ve doğru şekilde kullanmanız çok önemli. Yanlış ürün seçimi cildin kırışmasına, tahriş, hassasiyet, kızarıklık hatta ciddi derecede sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu durumlarda mutlaka cilt tipinizin belirlenmesi ve hangi ürünlerin uygun olup olmadığına bu işte uzman yani dermatologlardan yardım alınmalıdır.

Yorumlar