Dermapen nedir ciltteki sivilceleri sıkmak yerine...

Cilt sorunlarından sık sık şikayetçi olduğumuz sivilce ve cilt kusurları sorunları ile başa çıkmak için son zamanların yeni gözdesi dermapen oldu!

Dermapen nedir ciltteki sivilceleri sıkmak yerine...

Gerek doğal gerek kozmetik ürünler ile artık neredeyse toplumsal bir sorun haline gelen sivilce ve cilt lekeleri gibi sorunlar ile baş etmek için çırpınıyoruz. Uzmanlar her ne kadar sivilcelerin elle uğraşılmaması gerektiğini söylese bile göz ardı edip sivilceleri kaşla göz arasında patlatıyoruz. Bu durumda cilde zarar veren, yayılmasına neden olan hatta ciltte deliklerin oluşmasına neden olan sıkmanın bıraktığı zararları onarmak için araya dermapen uygulaması giriyor. Son zamanlarda cilt bakımı soruları arasında yer alan dermapen uygulaması hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik!

Yaş farkı farketmeksizin her yaş grubuna hitap eden dermapen uygulaması cildi genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olarak kakdınların tercih edebileceği bir yöntemdir. Cilt altında, yeni üretimlerle dolgunlaşma ve sıklaşma cilt yüzeyinde de gençleşme ve tazelenmesini sağlayarak, hücre üretimi iyice yavaşladığı dönemlerde yaşlılık lekeleri ve deri incelmelerini ortadan kaldıran dermapen uygulaması aynı zamanda kişinin cilt kusurlarını onarma, cilt yaşlanmasını önleme, kırışıklıkları azaltma amaçlı yapılan yöntemlerden biridir. Cildinin güzelliğine ve bakımlı görünmesine özen gösteren tüm kadınların tercih edebileceği dermapen uzman kişiler tarafından yapılır.

CİLDE NASIL UYGULANIR?

Dermapen uygulamasından önce ciltteki makyaj kalıntıları, kirler temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Ardından uygulama yapılacak olan bölgeye af hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları veya PRP uygulanır. Dermapen uygulamasında ciltteki kusurlu bölgeye birden fazla mikro kanal açılır. Bunun sebebi açılan bu kanallarla otomatik, titreşimli iğneleme tekniği kullanılarak kişinin ağrı hissini azaltmak, uygulanan ürünlerin emilim miktarını hızlandırmak ve tedavinin etkisi arttırmaktır. Yaklaşık 20 dakika içinde yepyeni ve kesinlikle daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür.

DERMAPEN UYGULAMASI NE KADAR SÜRÜYOR?

Dermapen uygulaması ciltteki hasarın ne kadar olduğuna bakılarak ya da kırışıkların artışı hatta yaş kriterleri gözlemlenerek yapılan bir işlemdir. Genelde sıradan bir dermapen tedavisi 3 -6 seansta tamamlanır, seanslar arasında en az 1 ay zaman bırakılır ve aslında genellikle 2 – 4 seansta kırışıklık tedavilerinde istenen sonuç elde edilir.

Yorumlar