Doğal yöntemlerle diş beyazlatmanın 3 mucize yolu!

Sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak için evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerle dişlerinizi beyazlatabilirsiniz!

Doğal yöntemlerle diş beyazlatmanın 3 mucize yolu!

Evde doğal yöntemlerle dişlerinizi beyazlatabilirisiniz. Son dönemlerde diş beyazlatma oldukça popüler ancak dişlerine işlem yaptırmak istemeyenlerin evde doğal basit yöntemlerle diş rengini bir kaç ton açmanın yollarını elmaelma.com okurları için bir araya getirdik! Sizde evde çilek veya karbonat ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Nasıl mı? İşte elmaelma.com olarak doğal yöntemlerle diş beyazlatma yöntemleri!

Çilekle Diş Beyazlatma Yöntemi

Her ne kadar kırmızı rengi akılda soru işareti bıraksa da çilek diş beyazlatma gibi ir özelliği bulunuyor. Çileğin içerisinde bulunan malik asit dişleri beyazlatmada oldukça etkilidir. Birçoğumuzun şikayet ettiği dişlerdeki plaklardan kurtulmada da oldukça etkilidir. 

Karbonat Yöntemi

Halk arasında doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında en yaygın olarak bilinen karbonat ile diş renginizde gözle görülür bir fark yaratabilirsiniz. Gündelik hayatta her alanda kullandığımız karbonat her dolapta bulunması gereken bir malzemedir.

Bilinen En Eski Yöntem 'Yağ Çalkalama'

Bilinen en eski yöntemlerden biri olan yağ çalkalama sadece diş beyazlatmada değil aynı zamanda diş eti sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir. Sabahları ağzınızda yağ çalkalayarak hem sağlıklı diş etlerine sahip olabilir hem de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

 

Yorumlar