Kirpiklerin dökülmesine ne iyi gelir bu uyarılara dikkat!

Kirpikler neden dökülür? Kirpiklerin dökülmesine ne iyi gelir? Kirpik dökülmesine neden olan etkenleri ve dökülmeyi önlemenin yollarını sizler için araştırdık!

Kirpiklerin dökülmesine ne iyi gelir bu uyarılara dikkat!

Gözleri zararlı etmenlerden korumakla görevli olan kirpikler  yapılan hatalar  ya da zaman içerisinde genetiksel olarak dökülmektedir. Bu dökülmeleri önlemek için mutlaka kirpiklere belirli aralıklarla bakım yapılmalı ve günlük hayatta yapılan seçimlere de dikkat edilmelidir. Elmaelma.com olarak kirpik dökülmesine neden olan şeyleri ve kirpiklerin dökülmesine iyi gelen maske tarifini sizler için hazırlaıdık. Peki kirpikler neden dökülür?  Kirpiklerin dökülmesine ne iyi gelir? gelin bu soruların yanıtlarına beraber bakalım. 

KİRPİK DÖKÜLMESİNE NEDEN OLAN ETKENLER

Kirpik dökülmesine neden olan birçok etken bulunmaktadır. Bunlar; kirpiklerde maskara varken uyumak, troid hastalıkları, stres, B12 vitamini eksikliği, yaşlılık,
 menepoz, makyaj, arpacık göz hastalıkları, iç salgı bezi hastalıkları, kemoterapi,
hormonel bozukluklar gibi sorunlar da kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. 

Kirpik dökülmesine iyi gelen maske tarifi: 

MALZEMELER:

Bir çorba kaşığı vazelin, bir tatlı kaşığı badem yağı,bir tatlı kaşığı lanolin, 3 adet ceviz içi, 3 adet fındık

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri benmari usulü ısıtın. Oluşan bu karışımı süzerek cam bir şişenin içine koyun. Bu karışımı kulak temizleme çubuğu yardımıyla kaş ve kirpiklerinize sürün.

Yorumlar