Lavabodaki kötü kokular nasıl giderilir 5 adımla sorundan kurtulun!

Lavabodaki kötü kokular kişiyi rahatsız etmek için oldukça geçerli bir neden. Peki lavabodaki kötü kokular nasıl giderilir? İşte cevabı!

Lavabodaki kötü kokular nasıl giderilir 5 adımla sorundan kurtulun!

Bütün evin havasını etkileyen ev sorunlarından biri de lavabodan gelen kötü kokulardır. Zaman zaman giderden gelen kokular tatsız bir hal almasına neden olabiliyor. İşte tüm bu sorunların önüne geçmek için çözüm arayışına girenler için ''Lavabodaki kötü kokular nasıl giderilir? Lavabodaki kötü kokulardan kurtulma yolları nelerdir?'' gibi sorularınıza yanıt aradık ve ortaya 5 adımı elmaelma.com okurları için sunduk! İşte lavabo kokularından kurtulmanın 5 püf nokta...

TURUNÇGİLLER KABUĞU!

Portakal, turunçgil, limon gibi meyvelerin kabuklarının kokusu parfüm ve oda spreyi olarak kullanılabiliyor. İşte bu noktada lavabonuzdaki kötü kokulardan kurtulmanın bir diğer yolu da bu meyvelerin kabukları çözüm oluşturuyor. Bu meyvelerden herhangi birisini soyup kabuklarınızı lavaboda bekleterek kötü kokulardan kurtulup hoş bir koku yayılmasını sağlayabilirsiniz.

TEMİZLİĞİ DÜZENLİ HALE GETİRİN!

Lavabodan gelen kötü kokuların önüne geçmenin en basit yollarından biri de düzenli olarak temizlik yapmaktan geçiyor. Lavabodaki kötü kokuların oluşumunun en büyük nedenlerinden biri olan kötü kokuların oluşumunu büyük oranda üstesinden gelebilirsiniz.

HAYAT KURTARAN LAVABO AÇICILARI

Lavabodaki kötü kokuların en temel nedenlerinden biri de lavabo giderlerinin zaman zaman tıkanmasıdır. Giderde biriken kalıntılar zamanla kötü kokuların oluşmasına neden olur. Bu sorundan kurtulmak için lavabo açıcılardan yardım alabilirsiniz. Sorunu kısa sürede çözmeye yardımcı olacaktır. Ancak lavabo açıcıları sık sık kullanmamaya özen gösterin. Birden fazla arka arkaya kullanılan bu açıcılar gider borularınızın parçalanmasına neden olabilir.

40 HATRI OLAN KAHVE TELVELERİ KÖTÜ KOKULARI ENGELLİYOR!

40 yıl hatır diyerek eş dostla içilen türk kahvesinin telvesi lavaboda oluşan kötü kokuları önlüyor. Lavaboya türk kahvenizin telvesinden dökün ve biraz bekleyin. Daha sonra telveleri bol su ile temizledikten sonra üzerine su dökün. Kötü kokuları anında giderecektir.

Yorumlar