Tene göre parfüm nasıl seçilir esmer tenliyseniz...

Her tenin kendini yansıttığı bir kokusu vardır. Bizde sizler için ''Ten rengine göre parfüm nasıl seçilir, hangi ten nasıl kokar?'' sorusuna yanıt aradık!

Tene göre parfüm nasıl seçilir esmer tenliyseniz...

Doğru koku kişiyi hem tamamlıyor hem de daha rahat hissettiriyor. Her insanın farklı kişilik özelliklerinin bulunmasının yanında kişiyi yansıtan kokuları olmalı! İşte bu noktada kişiyi yansıtan doğru kokuyu seçmenin püf noktalarını bir araya getirdik. Ten rengine göre parfüm nasıl seçilir? Sorusuna cevap aradık ve elmaelma.com okurları için ten rengine göre doğru kokuyu seçmenin önerilerini bir araya getirdik.

CİLT TİPİNE GÖRE PARFÜM NASIL SEÇİLİR?

Ten renginiz esmer ve yağlı bir cilt tipine sahipseniz özellikle uzak durmanız gereken kokular yasemin veya gül gibi çiçekli kokulardır. Esmer tenli kadınların özellikle sert baharatlı ve fresh kokulara yönelebilirler. Ancak cildiniz beyaza yakınsa ve kuruysa çiçekli ve meyveli kokular daha iyi duracaktır. Nergis, karpuz kabuğu, sümbül gibi kokular vazgeçilmeziniz olabilir! Özellikle beyaz tenlilerin güneşe karşı hassasiyetini göz önünde bulundurarak turunçgiller, portakal gibi kokuların özel moleküllerin tenle birleşmesiyle güneş lekelerinin oluşmasına neden olabilir. Açık renkli ve buğday tenliyse kadılar vanilya, baharat ve fresh kokular oldukça iyi duracaktır. Ancak buğday tenlilerin gül ve tatlı kokulardan uzak durulması gerekmektedir. Sıcakta terleme gibi durumlarda bu kokular yerini ekşimeye bırakarak sizi zorlayıcı durumda bırakabilir.

KOZMETİK ÜRÜNLERİNİN BAŞINDA GELİYOR!

Parfüm heme hemen bir çok kadının dolabında yer alan ürünlerin başında geliyor. Doğru veya yanlış farketmeksizin her kadının kullandığı parfüm zevke özel bir tercih gibi görünsede parfüm seçimlerinde ten rengini beslenme şeklini göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

PARFÜM SEÇİMİ HANGİ SAATLERDE YAPILMALI?

Parfüm seçimi hatalarının başında marka olduğu için parfümü kullanma, tok karnına parfüm alışverişerine çıkma ve yanlış bölgede uygulama gibi hatalar yer alıyor. Doğru parfüm seçimi için en uygun saat, akşam 17.00 gibi saatlerde aç karnına koku denenmelidir. Kokuyu bedende denemenin en doğru noktası bilek içidir. Kokuyu deneyeceğiniz diğer noktalar her zaman kokunun farklılaşmasına neden olacaktır. Doğru kokunun seçilmesindeki bir diğer önemli nokta da ten renginize göre ve cilt tipinize göre olmasıdır. 

 

 

Yorumlar