Yosunlaşan şişe nasıl temilenir dibine gazete parçası yerleştirin!

Günlük hayatta sık sık kullandığımız şişeler aşınmaya bağlı olarak yosun tutuyor. Peki yosun tutmuş şişelerin temizliği nasıl yapılır? İşte cevabı!

Yosunlaşan şişe nasıl temilenir dibine gazete parçası yerleştirin!

Çeşitli kullanım alanlarıyla günlük hayatımızın vazgeçilmez kullanımı olan şişeler çoğu zaman aşınmaya bağlı olarak dibinde biriken tortular yosunlaşmaya neden oluyor. Her seferinde şişeleri çöpe atıp yenisini satın almak yerine yosunlaşmış şişenizi temizleyebilirsiniz? Peki yosunlaşmış şişe nasıl temizlenir? merak edilen o soruya yanıt aradık ve evde pratik bir şekilde yosunlaşmış şişeleri temizlemenin pratik yolunu elmaelma.com okurları için hazırladık!

YOSUN TUTUMUŞ ŞİŞE NASIL TEMİZLENİR?

-Şişenin içerisinde ilk olarak bir adet limon sıkarak daha sonra kaynar su ilave edip bekletin. Limonun asidi ve kaynar suyun etkisi yosunu tamamen temizleyeme yardımcı olacaktır. 

-Evde kağıt veya gazete parçalarını şişenin içerisine yerleştirin daha sonra ılık su ilave ederek yaklaşık 1 saate yakın beklettikten sonra şişenizi çalkalayarak tüm yosunlardan kurtulabilirsiniz.

-Gece yatmadan önce şişenin içerisine elma sirkesi ilave edin ve sabaha kadar bekletin. Sabah uyandığınızda şişedeki tüm yosunların yok olduğunu görebilirsiniz.

 

Yorumlar