Öykü Gürman Kimdir

Öykü Gürman kimdir aslen şarkıları neler, dizileri hepsi Öykü Gürman'ın biyografisinde. 1982 doğumlu olan Öykü Gürman ikizi ile birikte söylediği şarkılar ile tanındı. Peki Öykü Gürman evli mi?

Öykü Gürman
-A A+

Öykü Gürman kimdir sorusunun yanıtını Öykü Gürman'ın biyografisini merak edenler için derledik. Aslen İstanbul doğumlu olan Öykü Gürman, şarkıcılığı ile beğeni topluyor. Oyunculukta da başarılı olan genç isim Sen Anlat Karadeniz dizisinde de Asiye rolü ile beğenildi. 2007 yılında ikiz kardeşi ile söyledikleri Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile tanınan Öykü Gürman'ın sevenleri Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, sevgilisi kim, boyu kaç, dizileri, şarkıları neler gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. Biz de elmaelma.com olarak Öykü Gürman'ın müzik ve oyunculuk maceralarını ve hayatını biyografisinde derledik.

ÖYKÜ GÜRMAN KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

4 Ağustos 1982 yılında doğan Öykü Gürman ikizi ile dünyaya geldi. Öykü Gürman'ın Berk Gürman adında bir erkek ikiz kardeşi var. Öykü Gürman müzik ile yolculuğu erken başladı. Okul hayatı boyunca müzik ile birlikte olan Öykü Gürman, İkokulu Özel Efdal Okulları'nda bitirdi. Öykü Gürman lisesi ise İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde okudu. Pera Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarına girip eğitimine burada devam etmek isteyen Öykü Gürman 1997 yılında burada dersler aldı. 2001 yılında mezun oldu. 2001 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarına giren Öykü Gürman müzik eğitimine devam etti. Keman ve şan dersleri de aldı. Öykü Gürman ilk olarak tanınmasına da aracı olan şarkısını söylediği tarz ile özel olarak ilgilendi. Flamenco topluluklarında yer aldı. Okul orkestralarında solist olarak bulundu. 

ÖYKÜ GÜRMAN NASIL MEŞHUR OLDU?

Türkiye'de sosyal medyanın yeni kullanıldığı yıllarda 2007'de ikiz kardeşi ile birlikte söyledikleri şarkıyı internet üzerinden paylaşan Öykü Gürman bir anda tanındı. Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısını farklı bir tarzda söyleyen Gürman kardeşler büyük beğeni topladı. Milyonlarca kişiye ulaşan Öykü Gürman, aynı yıl Berk Gürman ile Kısmet isimli bir albüm çıkardı. Öykü Gürman 2009 yılında ikinci albümü İki Arada'yı da yine ikizi ile birlikte çıkardı. 

Albümleri ile daha fazla tanınıp sevilen Öykü Gürman  Kral TV Müzik Ödülleri'nde 'yılın en iyi çıkış yapan grubu' ödülünü aldı. Öykü Gürman TRT ekranlarında yayınlanan Boyalı Direk isimli programı sundu. 

ÖYKÜ GÜRMAN EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM?

Şarkıcılığı ile beğenilen Öykü Gürman'ın özel hayatı da gündeme geldi. Öykü Gürman uzun bir dönem aşk yaşadığı Şarkıcı Yavuz Bingöl ile 4 Ağustos 2015 yılında evlendi. Suadada yapılan tören ile evlenen ünlü çift bir süre sonra ayrılık kararı aldı. Öykü Gürman Yavuz Bingöl'den Mart 2016'da boşandı. Ünlü çiftin evliliği bir yıldan kısa sürdü. 

Öykü Gürman'ın boşanmadan bir süre sonra adı  Semih Şenzibe ile anıldı. Öykü Gürman üç ay beraber olduğu Semih Şenzibe ile iddiaya göre Semih Şenzibe’nin ailesinin bu ilişkiye onay vermemesi nedeniyle ayrıldı. Öykü Gürman'ın son sevgilisi ise Reklamcı Fatih İçmen oldu. Ünlü reklamcı Fatih İçmen ile Öykü Gürman'ın ilişkisi evlilik yolunda ilerliyor. 

ÖYKÜ GÜRMAN HANGİ DİZİLERDE ROL ALDI?

Öykü Gürman şarkıcılıktaki başarısı kadar oyunculukta da yetenekli bir isim. Öykü Gürman 2014'de Kanal D'de yayınlanan  "Urfalıyım Ezelden" dizisinde başrol oynadı. Bülent İnal ,Settar Tanrıöğen ve Dolunay Soysert, Meral Çetinkaya, Menderes Samancılar ile kamera karşısına geçti. Urfalıyım Ezelden dizisinde Öykü Gürman, Ceylan karakterini canlandırdı. 

Öykü Gürman 2018 yılında Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol aldı. Yaptığı şive ve canlandırdığı Asiye karakteri ile büyük beğeni toplayan Öykü Gürman, rol aldığı dizilerde seslendirdiği türkülerle de dikkat çekti. 

ÖYKÜ GÜRMAN'IN ALBÜMLERİ

 

2007 - Kısmet

2009 - İki Arada

2011 - Bir Başka

ÖYKÜ GÜRMAN'IN ÖDÜLLERİ

2007 - Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu

2007 - Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” ödülü

2008 - Radio N101 “en iyisi sizsiniz” ödülü

2008 - Hürriyet Altın Kelebek ödülü

ÖYKÜ GÜRMAN'IN DİZİLERİ FİLMLERİ 

2018-Sen Anlat Karadeniz (Asiye) (TV dizisi)

2014 - Urfalıyam Ezelden (Ceylan) (TV Dizisi)

2014 - Panzehir (sinema)

2004 - Türkü Filmi (TV Dizisi)