Pelin Çİft Kimdir

Pelin Çift kimdir aslen nereli evli mi kaç yaşında? Gündem Ötesi'yle tanınan Pelin Çift deneyimli sunucu ve spiker. Aslen İzmirli olan Pelin Çift Okan Akbaş'la evli ve bir çocuk annesi. İşte biyograf

Pelin Çİft
-A A+

Pelin Çift kimdir? Aykırı konuları işlediği televizyon programı Gündem Özel'le adını duyuran Pelin Çift aslen nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim sorularının yanıtları merak ediliyor. Pelin Çift eşi Okan Akbaş'la olan evliliğini detayları ile Pelin Çift'in Instagram hesabı da merak konusu. Biz de ekranların deneyimli sunucusu Pelin Çift'in biyografisini elmaelma.com olarak derledik. İşte Pelin Çift kimdir, aslen nereli, kaç yaşında eşi Okan Akbaş kimdir ne iş yapar sorularının yanıtları...

Pelin Çift 1978 yılında İzmir’de doğmuştur. Aslen İzmir'li olan Pelin Çİft Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'ni bitirdi. Sonra da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi Gazetecilik Bölümünde “Özel Televizyonların Yapısal Özelliklerinin Haber Oluşumuna Etkilerini İnceleme” adlı Fransızca tez yazdı.

PELİN ÇİFT EVLİ Mİ EŞİ OKAN AKBAŞ KİMDİR?

Fransızca ve İngilizce bilen Pelin Çift, 2009 yılında Okan Akbaş ile evlendi. Pelin Çift'in Ömer (d.2012) adında bir oğlu vardır. Pelin Çift eşi, kocası Okan Akbaş ile ilgili olarak verdiği bir röportajda eşinin başka bir sektörden olduğunu söylemişti. Pelin Çift mutlu bir evlilği olduğunu vurgusunu yapmıştı. Eşinin kendi programlarını izlediğini söyleyen Pelin Çift birlikte vakit geçirdiğimizde medyadan bahsetmiyoruz demişti.

PELİN ÇİFT'İN KARİYER YOLCULUĞU NASILDI?

1997 yılında NTV ekranlarında hava durumu sunuculuğu ile televizyonculuğa başladı. Daha sonra NTV haber sunuculuğuna terfi ederek 2 sene haber sundu. 2001 krizinde işten çıkarılınca işsiz kaldı ve yüksek lisansını tamamlamak üzere Galatasaray Üniversitesi’nde radyo televizyon gazeteciliği bölümünde okumaya başladı. Yüksek lisans biterken Paris’te Sorbonne Üniversitesi’ne kabul edildi, Tam Fransa’ya gidecekken Sky Türk kuruldu. Orada işe başladı.

Pelin Çift NTV’den sonra sırasıyla 2003-2004 yılları arasında SkyTürk, 2004-2009 yılları arasında CNN Türk ve 2009 yılında HaberTürk kanallarında sunuculuk hayatına devam etti. Son olarak HaberTürk kanalında Öteki Gündem adlı programın sunuculuğunu yaptı. 2014 yılına kadar HaberTürk kanalında Medya Kritik programını hazırlayıp sundu.

PELİN ÇİFT HANGİ KANALDA HANGİ PROGRAMI SUNUYOR?

2013 yılının Ekim ayında Show TV’de 31 Aralık 2013 gecesine kadar yayınlanan “Bir Milyon Kimin?” adlı bilgi yarışmasında, yarışmanın jüri üyeleri Bülent Özveren, Okan Bayülgen ve Gülben Ergen olurken yarışmanın sunucusu Pelin Çift, Hakan Hatipoğlu ile birlikte sunuculuk görevi yaptı. 2015 yılında ocak ayından itibaren TRT 1’de Pelin Çift ile Gündem Ötesi programını sunmaktadır. Pelin Çift aynı zamanda TRT'de yayınlanan gündüz kuşağı programı İyi Fikir'i desunmaktadır. 

CUMHURBAŞKANI ÖZEL PROGRAMIYLA TT OLDU

Pelin Çift 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi TRT 1'de Cumhurbaşkanı Özel yayın programı sonrası Twitter'da trend topic oldu.