Patates ile ayakkabı genişletme nasıl yapılır bir gece bekleyerek...

Mağazadan çok beğenip deneyerek aldığınız ayakkabınız ayağınıza dar geliyorsa ondan hemen vazgeçmek zorunda değilsiniz. Patates yöntemini deneyin!

Patates ile ayakkabı genişletme nasıl yapılır bir gece bekleyerek...

Fazlasıyla beğenerek aldığınız ayakkabınız ayağınıza dar geliyor ve sıkıyor mu? Her kadın bu sorunu mutlaka yaşamış ve ayakkabı genişletmenin çözümlerini aramıştır. Ayağı sıkan ayakkabı bir süre sonra ayak sağlığını da tehlikeye atmaya başlar. Ancak dar gelen ayakkabıyı iade etmenin mümkün olmadığı durumlarda bazı genişletme çalışmaları yapmak mümkündür. Bunlardan bir tanesi de patates ile ayakkabı genişletme yöntemidir. Peki patates ile ayakkabı genişletme nasıl yapılır? Ayakkabı genişletme yöntemleri neler? Dar ayakkabılar yüzünden başınız beladaysa patates yöntemini denemek için haberin devamına göz atmaya devam edebilirsiniz!

İKİ PATATES İLE DAR AYAKKABI SORUNUNU ÇÖZÜN

Ayakkabı genişletme yöntemlerinden pek fazla bilinmeyen ancak etkili olan bir yöntem ayakkabıyı patates kullanarak genişletmedir. Ayakkabının boyuna göre alacağımız iki patates ile dar gelen ayakkabıyı genişleterek daha rahat kullanabiliriz.

BİR GÜNDE AYAĞINIZA UYGUN GENİŞ AYAKKABI YARATIN

Patatesleri soyup hazırlayarak peçete ile ya da gazete kağıdıyla sarıp ayakkabının içine koyuyoruz ve burun kısımlarına iterek yerleştiriyoruz. Bir gün boyunca bu şekilde bekleyen ayakkabı, içinde kuruyan patatesler sayesinde daha geniş bir hale geliyor.Ancak burada dikkat edilmesi gereken bu işlemi bez ayakkabılara uygulamamak. Bez ayakkabılara koyulan patates kuruduğu zaman leke bırakabiliyor.

 

 

Yorumlar