Patlıcanların yağ çekmemesi için ne yapılır sirke koyarsanız...

Patlıcanların yağ çekmemesi için ne yapılır? Patlıcanların yağ çekmemesi için yapılması gereken pratik çözüm önerilerini sizler için araştırdık.

Patlıcanların yağ çekmemesi için ne yapılır sirke koyarsanız...

Birçoğumuzun bayıla bayıla yediği patlıcan, kızartılırken epeyce yağ çeken bir yemektir. Özellikle de zeytinyağı ile yapıldığında bu durum kaçınılmaz oluyor. Biz de sizler için patlıcanların yağ çekmemesi için neler yapılabileceğini araştırdık. Birkaç pratik çözüm önerisi sayesinde patlıcanlarınızı yağ çekmeden kızartabilecek afiyetle tüketebileceksiniz. Peki patlıcanların yağ çekmemesi için ne yapılır? İşte tüm merak edilenler! 

KRİSTALLİ TUZLU SUDA BEKLETİN 

Patlıcanları kızartırken çok fazla yağ çekmesini istemiyorsanız ilk iş olarak patlıcanları soyduktan sonra 10 dakika kadar kristalli tuzlu suda bekletmek olmalıdır. Bu işlem sayesinde patlıcanlar kararmayacak ve yağ çekmeyecektir. Bu yöntem aslında patlıcanların yağ çekmemesi için en çok bilinen yöntemdir. 

KIZARTMA YAĞINA ELMA SİRKESİ KOYARSANIZ... 

Bunun yanı sıra patlıcanların yağ çekmemesi için uygulayacağınız yöntemlerden bir diğeri de kızartma yağına elma sirkesi koymaktır. Bu sayede patlıcanlar yeteri ölçüde yağ çekecek fazlasını almayacaktır. 

PATLICANLARI BÜTÜN OLARAK KIZARTIN 

Yağ çekmesini önlemenin bir diğer yolu ise patlıcanları bütün olarak kızartmaktır. Başlarını ve sonlarını kesmezseniz patlıcanlarınız çok fazla yağ çekmeyecektir. 

 

Yorumlar