Saten kumaş nasıl temizlenir işte tüm püf noktaları!

Saten kumaş nasıl temizlenir? Saten kumaş temizlemenin en pratik yöntemleri nelerdir? İşte saten kumaş temizlemenin püf noktaları!

Saten kumaş nasıl temizlenir işte tüm püf noktaları!

Kadınların severek kullandığı saten kumaş, yaz aylarında en çok tercih edilen kumaşlardan biridir. Parlak ve kaygan yapıya sahip olan bu kumaşları temizlerken dikkatli olunması gerekiyor. Çok kolay bir şekilde yıpranan saten kumaş, temizliği bakımından bu noktada çok büyük önem taşıyor. Peki saten kumaş temizliği nasıl yapılmalıdır? Saten kumaş nasıl yıkanır? İşte tüm püf noktaları ile saten kumaş temizliği!

Saten kumaş temizliğinin püf noktaları... 

Saten kumaşın mandalla bir çamaşır ipine iki ucundan tuttuktan sonra zeminin yıkanmalıdır ve kırışmaması için özenle davranarak yerleştirilmelidir. Saten kumaşın iki tarafında çamaşır ipi üzerinde astıktan sonra büyük bir temizleme spreyinin içerisine saf su ve asitsiz bebek deterjanı ekledikten sonra spreyi iyice sallayınız. Kumaşın üzerine bu karışımı sıkınız. Ardından deterjanlı su ile ıslattıktan sonra bekletin. Sprey şişesinin ile uygulama gerçekleştirdiğiniz için yine aynı şişenin içerisine salt ılık su ilave edip sallayarak durulama işlemini yapabilirsiniz.Şişe içerisine sıcak su ya da ılık su ilave ettikten sonra kumaşı nazikçe sıkarak asma yöntemi ile kurutmaya bırakınız. Temizlik işleminiz bititkten sonra bir koltuğun üzerine ya da amaşır ipinin üzerine asın. Knediliğinden kurumasını bekleyin. Asla ütülemeyin. Kurutma makinasına atarsanız da kumaşa zarar verebilirsiniz. Bu nedenle dikkatli olmaızda fayda var. 

 

 

Yorumlar