Sıla'yı dövdüğü gerekçesiyle yargılanan Ahmet Kural 16 Ay hapis cezasına çarptırıldı!

Şarkıcı Sıla'yı dövdüğü gerekçesiyle yargılanan oyuncu Ahmet Kural, 3 ayrı suçtan toplam 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Sıla'yı dövdüğü gerekçesiyle yargılanan Ahmet Kural 16 Ay hapis cezasına çarptırıldı!

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşması bugün başladı. Mahkemeye tutuksuz yargılanan Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu avukatlarıyla katıldılar. Mahkeme sonunda  Sıla'yı dövdüğü gerekçesiyle yargılanan ünlü oyuncu Ahmet Kural  3 ayrı suçtan toplam 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

OLAYIN GEÇMİŞİ:

Şarkıcı Sıla, 29 Ekim 2018'de o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural'ın Zekeriyaköy'deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikayetçi olmuştu. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural hakkında "Hakaret", "Tehdit", "Basit yaralama" suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı.

İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı.

Yorumlar