Ütü yanığı nasıl geçer kolonya dökün!

Ütü yanığı nasıl geçer? Giysilerinizin üzerinde unuttuğunuz ve yanmasına neden olduğunuz kıyafetlerinizi atmanıza gerek kalmayacak!

Ütü yanığı nasıl geçer kolonya dökün!

Yanlışlıkla kıyafetlerimizin üzerinde unuttuğumuz ütümüz kıyafetlerimizin yanmasına ve kullanışsız bir hal almasına neden oluyor. Bu durum da hemen ümidi kesmeyin. Ütü yanıklarını geçiren bazı doğal yöntemler bulunuyor. Evde uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde kıyafetlerinizi yeniden kullanılabilir hale getirebileceksiniz.  Ütü yanığında izlenebilecek yöntemler nelerdir? Ütü yanığına ne iyi gelir? gibi soruların yanıtlarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz. İşte ütü yanığı ile karşılaştığınız bir durumda tüm yapmanız gerekenler! 

OKSİJENLİ SU YANIK İÇİN BİREBİR! 

Ütü yanığıyla karşılaşılan durumlarda yapabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Bunlardan bir tanesi bir bardağın yarısına su ve oksijenli su katıp karıştırmak. Akabinde temiz bir bezi bu karışım ile ıslatmak ve yanık olan bölgeye uygulamak. Yanık izinin yavaş yavaş yok olduğunu fark edeceksiniz. 

BEYAZ SİRKE DE YANIK İZİNİ GEÇİREN YÖNTEMLERDEN BİRİ! 

Yanmış kıyafetlerinizden ütü lekesini çıkarmanın bir başka yolu ise bardağın yarısına beyaz sirke ve su ilave etmek ve bir bezi bu suya batırıp sonra yanığın üzerinde gezdirmek. Bu işlemi yanık izi geçene kadar uygulayabilirsiniz. 

DİKKATLİ OLMAKTA FAYDA VAR! 

Yanığın üzerine yoğun miktarda kolonya dökünüz. Ve ateş ile yakınız yanık izi geçtiğinde ıslak bir bezle üzerine basıp ateşi söndürünüz.

Yorumlar